Основні вимоги до сховищ
Сховища мають зводитися з урахуванням таких основних вимог:
1. Забезпечувати безперервне перебування в них людей не менше 2-х діб.
2. Будуватися на ділянках місцевості, що не піддаються затопленню.
3. Бути віддаленими від ліній водостоку і напірної каналізації (віддаленість не менш 15 метрів ). Не допускається прокладка транзитних інженерних комунікацій через сховища.
4. Мати входи і виходи з тим же ступенем захисту, що й основні приміщення, а на випадок завалу - аварійні виходи.
5. За габаритами - висота основних приміщень - не менше 2,2 м і не більш 3.5м, рівень підлоги повинен бути вище рівня ґрунтових вод не менше 20 см.
Сховища мають бути обладнані вентиляцією, санітарно-технічними пристроями, засобами очищення повітря від отруйних речовин, радіоактивних речовин і бактеріологічних засобів.
Сховища повинні забезпечувати створення необхідних санітарно-гігієнічних умов для тих, що вкриваються. Основні показники цих умов:
· вміст вуглецю не більш 1%, (ГДК - 3%);
· температура не вище 23С˚ ( гранично припустима 31˚С);
· вологість повітря - відносна вологість не більш 70% ( гранично припустима 80%).
У сховищах виділяються основні і допоміжні приміщення.
Основна відмінність основних і допоміжних приміщеньу сховищах полягає в тому, що основні приміщення повинні бути обов’язково розташовані в зоні герметизації сховища, допоміжні приміщення допускається розміщати за межами зони герметизації.
Приміщення сховища, де розташовуються люди, які укриваються, щільно герметизуються з тим, щоб у них не проникало заражене радіоактивними, отруйними та сильнодіючими речовинами і бактеріологічними засобами повітря. Герметичність основних приміщень сховища можна досягти підвищеною щільністю стін, перекриттів, замазуванням у них усіляких тріщин, отворів, а також застосуванням стрічкових та пластичних матеріалів (бітуму, руберойду, толю, поліетиленової пливкі) задля герметизації огороджуючих конструкцій з зовнішньої сторони. Крім того, не можливість проникання забрудненого повітря всередину приміщення досягається утворенням підпору – не великим надмірним тиском повітря ( 3 – 5 мм водного стовпчика) всередині сховища.
До основних приміщень відносять:
- приміщення для тих, що укриваються;
- приміщення для пунктів управління;
- -”- для медпунктів;
Дата добавления: 2015-03-26; просмотров: 838;