Конструктивні особливості стрілових кранів, їхня різноманітність
До стрілових кранів належать: настінні поворотні крани, пересувні поворотні крани на залізничному, автомобільному, пневмоколісному, гусеничному ходу, портальні, напівпортальні і баштові крани.
Настінні поворотні краниу вигляді стріли або консолі, змонтовані на поворотній колоні, застосовуються на невеликих вантажних майданчиках зпостійним коротким фронтом робіт.
Поворотні пересувні стрілові кранивикористовують на вантажно-розвантажувальних роботах за звичайної довжини фронту робіт або коли райони виконання робіт віддалені один від одного, а використання окремих кранів у кожному районі неефективно.
Поворотні самохідні стрілові, а також портальні і баштові крани складаються із двох основних частин:
• ходової, яка являє собою нижню несучу раму з колесами і приводом
для переміщення самого крана;
• поворотної,яка являє собою платформу з крановими механізмами,
стрілою і її оснащенням.
Найкоротша горизонтальна відстань між вертикальною лінією, на якій розміщена вісь обертання крана, і вертикальною лінією, що проходить через точку підвішування вантажу, називається вильотом стріли.
Залежно від умов експлуатації і технічних можливостей, крани поділяються на:
• стаціонарні і пересувні;
• рейкові і безрейкові;
• повноповоротні і неповноповоротні;
• з постійним і змінним вильотом стріли.
6.9.2. Крани на залізничному ходу
Крани на залізничному ходу - це універсальні повноповоротні самохідні стрілові крани з дизель-електричним приводом, які переміщуються по залізничній колії. В них також передбачається можливість роботи з кабельним живленням від зовнішньої мережі змінного струму 380В.
На рис. 6.37 показано загальний вигляд крана на залізничному ходу. Кран складається з неповоротної платформи 1, змонтованої на двох
двовісних візках 2 на залізничному ходу, з яких дві осі є приводними. Платформа обладнана типовими залізничними автозчепами 5. На кожному буферному брусі над рейками колії є по два захвати 4, які прикріплюються до головок рейок і служать попереджувальним засобом на випадок перевантаження крана. На кінцях рами платформи змонтовані виносні опори з домкратами (аутригерами) 3, які використовуються для збільшення стійкості крана при підйомі вантажу. Рама неповоротної платформи підресорена, для збільшення жорсткості крана в робочому положенні передбачені вимикачі ресор.
На опорному кільці 6, укріпленому на нерухомій платформі, перекочуються опорні котки поворотної платформи 7. Платформа обертається навколо центральної цапфи. На поворотній платформі всередині кабіни 8 змонтована дизель-генераторна установка, яка складається з дизеля,
з'єднаного валом з генератором. Генератор живить електроенергією електродвигуни механізму підйому і опускання вантажу, механізму підйому і опускання стріли (зміни вильоту) і механізму обертання поворотної платформи. До поворотної платформи шарнірно прикріплена вантажопідйомна стріла крана 9, верхня частина якої утримується стріловим поліспастом 10. Зі зміною вильоту стріли змінюється вантажопідйомність крана. Механізм переміщення крана складається з електродвигуна, підвішеного до неповоротної платформи, і зубчатої передачі руху від електродвигуна до осей коліс.
Крани КДЕ-161, КДЕ-162, КДЕ-163, КДЕ-251, КДЕ-252обладнуються 15-метровою стрілою з ковшем, грейфером чи гаком, деякі з них мають 5-метрову вставку для подовження стріли до 20 м. Вантажність кранів 16 і 25 т. Проте слід пам'ятати, що реалізація вантажності стрілового пересувного крана залежить від вильоту стріли, типу змінного вантажо-захватно-го обладнання і додаткових виносних опор, як це зображено на рис. 6.38.
Крани застосовуються на вантажних площадках місць загального користування і під'їзних коліях на перевантаженні навалочних і штучних вантажів.
У таблиці 6.4 приводяться технічні характеристики основних типів таких кранів.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1962;