Пневмоколісні і гусеничні дизельні крани на крановому шасі, крани-екскаватори
Основна перевага пневмоколісних і гусеничних дизельних кранів перед автокранами полягає в тому, що вони мають спеціальні кранові шасі, більш стійкі щодо перекидання і часто в роботі обходяться без виносних опор. Недолік їх проявляється в повільному пересуванні.
За характером приводу ці крани бувають дизельні, дизель-електричні і дизель-гідравлічні.
Найбільш поширені дизель-електричні типу К-161 (рис. 6.40) і К-164 вантажністю 16 т. Останнім часом набувають широкого використання крани Одеського заводу «КРОЯН», КАТО та інші.
Крани на гусеничному ходу мають велику масу і більш дорогі, під дією гусениць руйнується покриття майданчиків складів і проїздів, що обмежує їх використання. Вантажопідйомність цих кранів 16-25 т.
На вантажних роботах із сипкими і кусковими навалочними вантажами можуть застосовуватись крани-екскаватори (рис. 6.41). Робоче обладнання одноковшового екскаватора складається із універсальної стріли,
Останнім часом широкого застосування на вантажних роботах набувають крани-екскаватори Київського підприємства АТЕК.
Екскаватор гідравлічний повноповоротнии на колісному ходу моделі АТЕК-4321В (рис. 6.43) - універсальна машина, призначена для різноманітних земляних і вантажно-розвантажувальних робіт, має раціональну кінематику руху, високу прохідність, комфортабельну кабіну і сервоуправління. На екскаваторах застосовані високоякісні комплектуючі вузли, гідроапаратура та інші комплектуючі виробництва провідних вітчизняних і зарубіжних фірм. Всі колеса ведучі. Привод кожного колеса здійснюється від низькомоментного гідромотора через маточиннии планетарний і додатковий редуктори. Передній міст керований. Швидкість пересування - 20 км/год. Потужність чотиритактного дизеля з турбонад-дувом і водяним охолодженням - 100 К.С., швидкість його обертання -1800 об/хв. Ківш зворотної лопати (SAE) має ємність 1,15 м3. Висота піднімання і вивантаження ковша — 5,5 м.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1511;