Призначення і типи кузовів пасажирських вагонів
Тип і конструкція кузова пасажирського вагона визначається його
призначенням.
Залежно від призначення і комфортабельності, пасажирські вагони поділяють на: жорсткі некупейні; жорсткі купейні з 4-ма місцями вкупе (рис. 3.66); міжобласного сполучення (з кріслами тільки для сидіння); м'які з 4-ма або 2-ма місцями в купе; м'які міжнародного сполучення з 2-ма місцями в купе; поштові; багажні; поштово-багажні; ресторани; службові.
За будовою кузова пасажирські вагони бувають двох типів: з хребтовою балкою; без хребтової балки, останні мають значно меншу тару.
Кузови всіх пасажирських вагонів суцільнометалеві, складаються з рами, підлоги, бокових та торцевих стін і даху. Зовні вони мало чим відрізняються один від одного, основні відмінності спостерігаються у формі і розташуванні внутрішніх приміщень.
Каркас кузова пасажирського вагона (рис. 3.67) складається із поперечних замкнутих балок і зв'язуючих поздовжніх балок, які зварюються
між собою. Для несучих елементів конструкції кузова застосовуються низьколеговані і вуглеводисті сталі. Зовні на каркас нашиваються ґофро-вані металеві листи завтовшки 2 мм, підкріплені стояками і поздовжніми зв'язками, обшивка даху має товщину 1,5-2,5 мм. 3 середини кузова стіни і стеля обкладаються теплоізоляційним матеріалом (пінополістиролом) і декоративним оздоблювальним матеріалом (рис. 3.68), настил підлоги виготовляється з металевих листів товщиною 3 мм і лінолеуму.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 3336;