Будова кузовів критих вагонів
Конструкція кузова кожного вагона залежить від його призначення і умов перевезення вантажів.
Криті вагонипризначені для перевезення тарних, штучних та інших вантажів, які потребують захисту від атмосферних опадів, вологи і вітру, чим і визначається будова їх кузова, наявність даху, стін і дверей (рис. 3.60).
Бокові стіни суцільнометалевого кузова мають металевий каркас, який складається із стояків (наріжних, шворневих, проміжних і дверних), розкосів і верхнього пояса. Нижнім поясом править бокова балка рами. Стіни обшиваються металевими ґофрованими листами завтовшки 2,5-3 мм. Кожна бокова стіна має по два вентиляційні люки, які замикаються з середини вагона. Внутрішня обшивка кузова виконується з вологостійкої фанери.
Торцеві стіни складаються із двох середніх стояків, верхньої обв'язки і такої ж обшивки.
Сферичний металевий дах виконаний з коритоподібних дуг гнутого профілю і поздовжніх балок, обшитих сталевими листами завтовшки 1,5 мм. Дах має чотири завантажувальні люки діаметром 400 мм з кришками на петлях і замками, які закриваються з середини кузова.
У вагонах старої конструкції самоущільнюючі двері мають розвантажувальний люк для висипання зерна до відкриття, а в критих вагонах для перевезення людей передбачено спеціальне незнімне обладнання (дерев'яні балки на бокових стінах для установлення нар) і два отвори в даху, через які пропускають димохідні труби печей опалення.
В конструкціях нових вагонів, що будуються, ущільнювальні двері і незнімне обладнання для перевезення людей не передбачається.
Підлога в критих вагонах влаштовується на металевих балках рами із
дерев'яних дощок товщиною 55 мм. У зоні дверного отвору, де інтенсивно
Puc. 3.60. Кузовуніверсального чотиривісного критого вагона об'ємом кузова 120 м1: 1 — бокова стіна; 2 — дах; 3 — двері; 4 — торцева стіна. |
працюють навантажувачі, дерев'яний настил покривають металевими стами товщиною 4 мм.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 2287;