Порядок випробування і перевірки гальм у поїздах 3.11.1. Загальні положення про технічне обслуговування гальм
Технічний стан гальмового обладнання локомотивів поїздів перевіряють локомотивні бригади під час приймання їх перед виїздом із депо, після відстою їх без бригади, при зміні локомотивних бригад та при виконанні технічного обслуговування TO-1. При інших видах технічного обслуговування і всіх видах ремонту цю перевірку проводять слюсарі депо і пунктів технічного обслуговування згідно з положенням Інструкції з технічного обслуговування, ремонту та випробування гальмового обладнання локомотивів і моторвагонного рухомого складу.
Технічний стан гальмового обладнання вагонів має перевірятись під час їх технічного обслуговування робітниками пунктів технічного обслуговування (ПТО), контрольних пунктів технічного обслуговування (КПТО) і пунктів підготовки вагонів (ППВ). Виконання робіт контролює старший на зміні чи старший оглядач вагонів, які мають забезпечити готовність гальмового обладнання і ввімкнення усіх гальм у составі, з'єднання рукавів, відкритя кінцевих кранів, встановлену норму гальмового натиснення в поїзді, а також надійну роботу гальм при випробуванні їх на станції та на шляху прямування.
Метою випробування автогальм є перевірка дії гальм, виявлення в поїзді вагонів з несправними гальмами та їх ремонт. Випробування гальм в поїзді буває повним і скороченим. Крім того, встановлена перевірка дії гальм на станціях і перегонах.
3.11.2. Повне випробування автогальм
При повному випробуванні автогальм перевіряють технічний стан гальмового обладнання, цілісність та щільніть гальмової магістралі, дію гальм у всіх вагонах, підраховують натиснення ручних гальм.
При випробуванні автогальм у поїзді управління гальмами з локомотива виконує машиніст, а від стаціонарної компресорної установки — оглядач вагонів чи оператор. Дію гальм у составі та правильність їх увімкнення мають перевіряти оглядачі вагонів.
Повне випробування виконується у випадках: • перед відправленням поїзда на станціях формування і обороту та на
попутних технічних станціях, які розділяють суміжні гарантійні
ділянки прямування поїздів, при технічному обслуговуванні состава
без зміни локомотива;
• після зміни локомотива та в разі причеплення його при зміні напрям
ку руху;
• перед виїздом моторвагонного поїзда із депо чи після відстою його без
бригади на станції;
• на станціях перед затяжними спусками, де зупинка поїзда передбаче
на графіком руху; перед затяжним спуском 18%01 крутіше повне ви
пробування виконується з обов'язковою 10-хвилинною витримкою
автогальм у загальмованому стані. Перелік таких станцій визна
чається начальником залізниці.
При визначенні затяжних спусків необхідно керуватися такими значеннями: крутизною від 8 до 10°/оо за довжини 8 км і більше; від 10 до 14°/00 — 6 км і більше; від 14 до 17°/00 — 5 км і більше; від 17 до 20"/оо — 4 км і більше; від 20°/оо і крутіше — 2 км і більше. Затяжні спуски крутизною 18°/00 і більше вважаються крутими затяжними.
Повне випробовування електропневматичних гальм проводиться на станціях формування та обертання пасажирських поїздів від стаціонарних пристроїв чи поїзного локомотива.
За результатами повного випробування автогальм оглядач вагонів складає і видає машиністу довідку форми ВУ-45 про забезпечення поїзда гальмами та справну їх дію.
Довідка форми ВУ-45 заповнюється під копірку в двох примірниках. Оригінал довідки передається машиністу локомотива, а копія зберігається протягом семи діб у посадової особи, яка виконує випробування гальм. Довідку машиніст має зберігати до кінця поїздки, після прибуття в депо здати її разом зі швидкостемірною стрічкою, а при зміні локомотивних бригад без відчеплення локомотива від поїзда передати машиністу, який приймає локомотив.
3.11.3. Скорочене випробування автогальм
При скороченому випробуванні перевіряють стан гальмової магістралі за дією гальм двох хвостових вагонів. Якщо скорочене випробування виконується після проведеного від стаціонарної компресорної установки повного випробування, то машиніст і оглядач вагонів мають перевірити також щільність гальмової мережі поїзда з локомотива.
На станціях, де є штатні оглядачі вагонів, скорочене випробування проводять оглядачі вагонів за заявкою машиніста, а за їх відсутності — локомотивна бригада чи працівники, навчені виконувати операції з випробування гальм (перелік посад встановлює начальник залізниці).
Скорочене випробування автогальм з перевіркою стану гальмової магістралі за дією гальм двох хвостових вагонів у поїздах слід проводити:
• після причеплення поїзного локомотива до состава, якщо попередньо
на станції було виконано повне випробування автогальм від компре
сорної установки (стаціонарної мережі) чи маневрового локомотива;
• після зміни локомотивних бригад, якщо локомотив від поїзда не
відчеплюється;
• після будь-якого роз'єднання рукавів у составі поїзда чи між составом
і локомотивом (крім відчеплення підштовхувального локомотива,
включеного в гальмову магістраль), з'єднання рукавів унаслідок при
чеплення рухомого складу, а також після перекриття кінцевого крана
в поїзді;
• у пасажирських поїздах, крім того: після стоянки понад 20 хв,
при падінні тиску в головних резервуарах нижче зарядного тиску
гальмової магістралі, при зміні кабіни керування чи після передачі уп
равління машиністу другого локомотива на перегоні після зупинки
поїзда у зв'язку з неможливістю подальшого управління рухом поїзда
з головної кабіни;
• у вантажних поїздах, якщо під час стоянки поїзда виникло самовільне
спрацювання автогальм чи зміна щільності гальмової магістралі понад
20% вказаної у довідці ВУ-45;
• у вантажних поїздах після стоянки поїзда на станції більше 30 хв;
• якщо під час перевірки щільності гальмової магістралі машиніст вия
вить її зміну понад 20% вказаної в довідці ВУ-45;
• якщо на локомотиві, який має сигналізатор №418, сигнальна лампоч
ка «ГМ» загориться під час стоянки, при цьому слід перевірити
справність сигналізатора ступенем гальмування, за якого лампочка
«ГМ» має погаснути, і, переконавшись у нормальній роботі сигналіза
тора, провести скорочене випробування автогальм.
Скорочене випробування електропневматичних гальм проводять у пунктах зміни локомотива та локомотивних бригад за дією гальм двох хвостових вагонів і після причеплення окремих вагонів з перевіркою дії гальм на кожному причепленому вагоні.
Після кожного скороченого випробування автогальм оглядач вагонів, а там, де він відсутній, черговий по станції, головний кондуктор чи складач поїздів робить відмітку про таке випробування у довідці форми ВУ-45, яка перебуває у машиніста.
У випадку зміни щільності гальмової магістралі внаслідок причеплення (відчеплення) вагонів нові дані про щільність гальмової магістралі машиніст заносить у довідку ВУ-45.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 11195;