Загальні положення. Керівництво маневровою роботою

Маневрова робота має виконуватися відповідно до технологічного процесу роботи станції за планом згідно розділу 16 ІРП.

На станціях, у залежності від колійного розвитку, характеру і обсягу маневрової роботи, колії поділяються на маневрові райони, межі яких і характер роботи встановлюються у ТРА станції.

У кожному маневровому районі працює, як правило, один маневровий локомотив. При необхідності роботи в окремих районах двох і більше маневрових локомотивів, порядок їх роботи, що забезпечує безпеку руху, вказується в ТРА станції.

Вагони з вантажами окремих категорій, що вимагають особливої обережності у відповідності з ІРП, повинні мати прикриття, норми якого у поїздах і під час маневрів вказуються у перевізних документах нанесенням спеціального штемпеля, де цифрами позначається мінімальна кількість вагонів прикриття, наприклад, 3/0-0-3-1, де:

- перша цифра – кількість вагонів прикриття від ведучого локомотива в поїздах (чисельник – від паровоза на твердому паливі, знаменник – від електровоза, тепловоза чи паровоза на нафтовому паливі);

- друга цифра – від підштовхуючого локомотива в поїздах;

- третя цифра – від вагонів з людьми в поїздах;

- четверта цифра – від паровоза на твердому паливі під час маневрів;

- знак «0» означає, що прикриття не потрібне.

Маневри на станційних коліях мають здійснюватися за розпорядженням тільки одного з працівників – ДСП, ДСЦ, ДСПГ або ДСПП, а на ділянках, що обладнані ДЦ- ДНЦ. Розподіл обов’язків з розпорядження маневрами визначається в ТРА станції.

Рухом локомотива, що виконує маневри, повинен керувати один працівник – керівник маневрів - складач поїздів, відповідальний за правильне їх виконання. На сортувальних гірках рухом маневрових локомотивів може керувати ДСПГ.

Маневрова робота виконується складачем поїздів або складацькою бригадою (складачем поїздів і його помічником). У залежності від місцевих умов призначення для проведення маневрів складацької бригади або одного складача встановлюється начальником залізниці.

Розстановка працівників, зайнятих на маневровій роботі, проводиться керівником маневрів.

Обслуговування одним машиністом маневрового локомотива може проводитися з дозволу начальника залізниці у залежності від типу локомотива та місцевих умов.








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1215;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.