Приймання та відправлення поїздів при електрожезловій системі
При електрожезловій системі (ЕЖС) дозволом на зайняття поїздом перегону служить жезл даного перегону, що вручається машиністу.
Пристрої ЕЖС не повинні допускати вилучення із жезлових апаратів (ЖА) водночас більше одного жезла.
Кожний жезл повинен мати порядковий номер, серію та найменування станцій, що обмежують перегін. Кожному перегону повинна відповідати своя серія жезлів. Встановлення ЖА однієї серії допускається не частіше, ніж через три перегони, а на підходах до вузлів - через два. В ЖА обох станцій, що обмежують перегін, при відсутності на ньому поїздів, повинна бути в сумі парна кількість жезлів.
ЖА станцій, з яких проводиться відправлення поїздів з підштовхуючим локомотивом, що прямує до сусідньої станції, повинні мати жезли, які розгвинчуються. Кожний такий жезл повинен складатися з двох частин: «Жезла», який вручається машиністу штовхача, та «Білета», який вручається машиністу ведучого локомотива. Такі ж ЖА застосовуються в умовах організації руху поїздів з розмежуванням часом.
ДСП має право передати без пропуску через ЖА жезл, одержаний з поїзда, що прибув, на поїзд, який відправляється на той же перегін; у цьому випадку необхідно попередньо одержати згоду ДСП сусідньої станції, на яку відправляється поїзд. На станціях, де ЖА мають ключі-жезли, передавати жезли без пропуску через жезловий апарат забороняється.
Забороняється:
1) запитувати дозвіл на вилучення жезла до готовності поїзда до відправлення за винятком випадків безупинного пропускання поїздів або стоянки їх за розкладом не більше 5 хвилин;
2) зберігати діючі жезли не вкладеними в ЖА;
3) провозити жезли на сусідній перегін.
Перед прибуттям поїзда ДСП завчасно готує маршрут для його приймання і відкриває вхідний сигнал. Після прибуття поїзда на станцію жезл здається ДСП, який, переконавшись у прибутті поїзда у повному складі і перевіривши належність жезла перегону, з якого він прибув, записує номер жезла у журнал руху поїздів, вкладає жезл в ЖА та повідомляє по телефону станцію відправлення про прибуття поїзда.
Після прибуття поїзда з підштовхуючим локомотивом ДСП, одержавши першу частину жезла від машиніста поїзного локомотива і другу частину від машиніста підштовхуючого локомотива, повинен згвинтити обидві частини, після цього вкласти жезл у ЖА.
Для відправлення поїзда ДСП запитує по телефону згоду ДСП, на яку відправляється поїзд.
ДСП, якщо немає перешкод для приймання поїзда, дає по телефону згоду і дозволяє вийняти жезл.
Вийнявши із ЖА жезл, ДСП відправлення зобов’язаний записати його номер у журналі руху поїздів і вручити машиністу поїзда, що відправляється.
При відправленні поїзда на перегін з колії, на якій є вихідний світлофор, проїзд забороняючого показання цього світлофора при наявності жезла дозволяється за місячно-білим вогнем на світлофорі при погашеному червоному.
Коли запалити місячно-білий вогонь неможливо, відправлення поїзда проводиться по жезлу. ДСП в цьому випадку повинен повідомити машиніста, що запалити місячно-білий вогонь неможливо і маршрут відправлення поїзду готовий.
При відправленні поїзда з наступним поверненням його з перегону на станцію відправлення жезл машиністу локомотива видається у звичайному порядку. ДСП сусідньої станції повідомляють як про відправлення, так і про повернення поїзда з перегону.
ДСП станції відправлення при запиті колії повідомляє ДСП сусідньої станції про прямування до нього поїзда з підштовхуючим локомотивом.
В тих випадках, коли підштовхуючий локомотив прямує по всьому перегону причепленим до состава поїзда, жезл вручається тільки машиністу ведучого локомотива.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1930;