Рух поїздів при несправності напівавтоматичного блокування
До несправностей, при яких дія НАБ припиненяється, належать:
1) неможливість закриття вихідного або прохідного світлофора;
2) неможливість відкриття вихідного або прохідного світлофора при вільному перегоні (у тому числі із застосуванням на вихідних світлофорах допоміжних кнопок для вимкнення контролю вільності ізольованих ділянок)
3) довільне одержання блокувальних сигналів;
4) неможливість подачі або одержання блокувальних сигналів;
5) відсутність пломб на блок-апараті (за винятком пломб на педальній замичці або допоміжній кнопці).
В усіх вказаних випадках, а також при роботах з переобладнання, перенесення, ремонту, випробування та заміні блокувальних пристроїв, а також інших роботах, що викликають тимчасове припинення дії пристроїв, рух поїздів за НАБ припиняється і встановлюється за телефонним зв’язком.
Під час огляду електромеханіком СЦБ апарата НАБ дія НАБ не припиняється. При цьому, поки блок-апарат відкритий, ДСП та електромеханік повинні особливо уважно стежити за правильністю роботи пристроїв НАБ.
Перед опломбуванням після закінчення огляду, регулювання та змазування апаратури НАБ електромеханік разом з ДСП за показаннями контрольних приладів перевіряють відповідність показань на блок-апараті стану перегону (по записах у журналі руху поїздів шляхом переговорів з ДСП сусідніх роздільних пунктів).
Про кожний випадок відкриття блок-апарата для його огляду або ремонту, а також про закінчення цієї роботи електромеханіком робиться відповідний запис у журналі огляду.
Перехід на телефонний зв’язок, а також відновлення руху поїздів за НАБ здійснюється за наказом ДНЦ після попередньої перевірки через ДСП вільності перегону.
При несправності диспетчерського зв’язку перехід на телефонний зв’язок при русі поїздів і відновленні дії НАБ проводиться у порядку, вказаному для АБ із заміною в тексті телефонограм слова «автоблокування» на слово – «блокування».
Після припинення дії НАБ і переходу на телефонний зв’язок машиністам поїздів видається для прямування до сусіднього роздільного пункту колійна записка.
Проходження поїздом маршрутного світлофора з забороняючим показанням до вихідного світлофора може виконуватися:
1) за запрошувальним сигналом;
2) за реєстрованим наказом ДСП, що передається через радіозв’язок машиністу поїзда;
3)за дозволом на бланку зеленого кольору ф. ДУ-52 із заповненням пункту І.
При несправності поїзного міжстанційного зв’язку ДСП зобов’язаний особливо уважно стежити за змінами показань контрольних приладів на апаратах управління.
Повідомлення про рух поїздів у цьому випадку здійснюється через ДНЦ або через інші засоби зв’язку, що знаходяться у розпорядженні ДСП.
На дво- або багатоколійних перегонах, обладнаних НАБ для руху в одному напрямку, відправлення поїздів у порядку регулювання неправильною колією проводиться за наказом ДНЦ з переходом на телефонний зв’язок за правилами одноколійного руху.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 2029;