Рух поїздів на ділянках, обладнаних диспетчерською централізацією
На ділянках, обладнаних ДЦ, головним засобом сигналізації при русі поїздів є автоблокування на перегонах та електрична централізація на станціях.
У випадках, передбачених ІРП, ДНЦ може передавати станції на резервне управління, після чого приймання та відправлення поїздів, маневрова робота, а також відкриття та закриття сигналів проводиться ДСом або іншим працівником станції, на якого покладено виконання цих операцій.
Якщо при правильно встановленому маршруті та вільній колії приймання вхідний світлофор не відкривається, поїзд вводиться на станцію при його забороняючому показанні за реєстрованим наказом ДНЦ, що передається машиністу. При цьому машиніст повинен вести поїзд зі швидкістю не більше 20 км/год з особливою пильністю та готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху.
При несправності вихідного світлофора відправлення поїзда проводиться тільки при вільному від зустрічних поїздів перегоні і при встановленому для поїзда, що відправляється, напрямку руху за реєстрованим наказом ДНЦ, що передається машиністу. Подальший порядок руху поїзда аналогічний автоблокуванню.
Якщо станція знаходиться на резервному управлінні відправлення поїзда проводиться порядком, передбаченим для автоблокування.
Якщо перевести стрілку з центрального пульта неможливо, і працівник станції зовнішнім оглядом не може виявити причину неможливості її переведення та її усунути, ДНЦ припиняє пропуск поїздів на маршрутах, для яких стрілка повинна переводитись в інше положення, викликає електромеханіка СЦБ для її огляду та ремонту, а переведення цієї стрілки виконується з пульта місцевого управління або станція передається на резервне управління.
У разі неможливості перевести стрілку з пульта місцевого або резервного управління вона виключається з централізації і передається на ручне управління, що оформляється наказом ДНЦ.
При несправності стрілочної ізольованої ділянки, коли остання показує несправжню зайнятість, відповідна група стрілок переводиться на управління з пульта місцевого управління або ж станція передається на резервне управління.
Коли табло показує несправжню зайнятість колії приймання, ДНЦ не повинен, як правило, приймати на неї поїзди. За необхідності, приймання здійснюється при закритому вхідному світлофорі, за реєстрованим наказом ДНЦ після перевірки ним через ДСа або іншого працівника вільності колії приймання або ж станція передається на резервне управління.
При несправності кодового управління однією або кількома станціями ДНЦ повинен перевести ці станції на резервне управління.
При несправності автоблокування на перегоні, на станціях, які його обмежують, замість ДНЦ заступають на чергування ДСи або працівники, на яких покладено виконання операцій з приймання та відправлення поїздів.
Наказом ДНЦ дія автоблокування припиняється, і рух поїздів установлюється за телефонними засобами зв’язку. До оформлення переходу на телефонний зв’язок ДНЦ повинен встановити вільність міжстанційного перегону, а станції передати на резервне управління.
У всіх випадках перед відправленням поїзда на перегін, на якому припинена дія автоблокування, а також при несправності вихідних світлофорів, ДНЦ або ДСП зобов’язаний:
1) подати сповіщення на переїзди про їх закриття порядком, встановленим начальником дирекції залізничних перевезень (начальником залізниці);
2) попередити машиніста про наявність переїздів та необхідність проїжджати їх з особливою пильністю та швидкістю, яка забезпечує безпеку руху, з частим подаванням сповіщальних сигналів.
Вказаний у ІРП порядок визначає основні положення з організації руху поїздів та маневрової роботи при ДЦ. Згідно з цими положеннями для кожної ділянки або напрямку з урахуванням конкретних умов роботи розробляється Інструкція, яка затверджується начальником залізниці.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1620;