Керування рухом поїздів на станції
Кожна станція та колійний пост у частині керування рухом поїздів і кожний поїзд мають знаходитися одночасно в розпорядженні тільки одного працівника:
1) станція – ДСП, а на ділянках обладнаних диспетчерською централізацією (ДЦ) – ДНЦ;
2) пост – чергового поста;
3) поїзд – машиніста (ТЧМ) ведучого локомотива (моторвагонного поїзда, спеціального самохідного рухомого складу).
На станціях у залежності від колійного розвитку може бути кілька ДСП, чергових посту або парку, кожний з яких одноосібно розпоряджається рухом поїздів. Розмежування районів управління на таких станціях і коло обов’язків, пов’язаних з рухом поїздів, кожного чергового по станції, поста або чергового по парку (ДСПП), зазначається в технічно-розпорядчому акті станції (ТРА).
Усі розпорядження з руху поїздів і маневрової роботи повинні даватися коротко, чітко і ясно з точним виконанням ПТЕ, ІСИ, ІРП та ТРА. Працівник, який дав розпорядження, повинен кожного разу вимагати його повторення виконавцями, вислухати повторення розпорядження і переконатися у тому, що його зрозуміли правильно.
Порядок руху поїздів і маневрової роботи за умов виникнення надзвичайних ситуацій визначається нормативними актами, які затверджуються для відповідних підрозділів Укрзалізницею, керівниками залізниць, дирекцій залізничних перевезень.
Управління пристроями СЦБ, відкриття та закриття світлофорів, крім автоматично діючих, проводиться:
а) на станції – ДСП або за його розпорядженням оператором при ДСП, оператором поста централізації або черговим стрілочного поста;
б) на колійному посту – черговим поста;
в) на станційному виконавчому посту – оператором поста централізації;
г) при ДЦ – ДНЦ або за його розпорядженням – черговим по станції, посту, оператором поста централізації;
д) при передаванні стрілок на місцеве управління з маневрової колонки – особою, яка вказана у ТРА.
Якщо наказ про приймання або відправлення поїзда при забороняючому показанні сигналу передається ДСП машиністу через радіозв’язок, то текст такого наказу повинен відповідати формам, передбаченим ІРП. ТЧМ зобов’язаний повністю повторити текст наказу, а ДСП підтвердити правильність його сприйняття словами: «Вірно, виконуйте».
У випадках про приймання або відправлення поїздів при забороняючому показанні вхідного або вихідного світлофора, а також відправлення з колій, які не мають вихідного світлофору, в журналі руху поїздів навпроти номера поїзда у графі «Примітки» (журналу ф. ДУ-3) і в графі «Записи про поїзну роботу» (журналу ф. ДУ-2) повинна бути зроблена відповідна відмітка: «РЗ» (через радіозв’язок), «ЗС» (за запрошувальним сигналом), «ПД» (за письмовим дозволом).
На станціях, які обладнані системою документованої реєстрації службових переговорів «ДСП-ТЧМ» або «ДНЦ-ТЧМ» при виконанні поїзної і маневрової роботи, накази про приймання та відправлення поїздів при забороняючому показанні світлофора, про відправлення поїздів з колій, що не мають вихідних світлофорів, які передаються машиністу поїзда, реєструються «архіватором мови». Термін зберігання такої інформації встановлюється начальником залізниці.
Зазначені вище відмітки в журналі руху поїздів в усіх випадках обов’язкові.
Букви до номера поїзда додаються у випадках відправлення та прямування поїздів:
1) ВМ – за наявності вагонів з небезпечними вантажами класу 1 (вибухові матеріали), наприклад, 2003 ВМ;
2) В – великовагових;
3) Д – довгосоставних;
4) ПВ – підвищеної ваги;
5) ПД – підвищеної довжини;
6) З – з’єднаних;
7) Н – за наявності вагонів з негабаритними вантажами, а після букви «Н» додається через дефіс чотирьохзначний цифровий індекс, який характеризує зони і ступінь негабаритності вантажу, наприклад, 3001 Н-0430.
Якщо поїзд прямує з підштовхуючим локомотивом, повідомлення про відправлення та прибуття доповнюється словами «зі штовхачем».
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1551;