Рух поїздів при несправності електрожезлової системи та порядок регулювання кількості жезлів у жезлових апаратах
ЕЖС вважається несправною, якщо:
1) неможливо вкласти жезл в ЖА або вийняти жезл з ЖА при вільності перегону;
2) відсутній жезл, що належить перегону, внаслідок його втрати;
3) на ЖА або на індукторі відсутні пломби;
4) можливе обертання рукоятки індуктора у зворотному напрямку (разом з якорем);
5) відхиляється стрілка амперметра ЖА або дзвенить дзвінок у той час, коли сусідня станція не подає струм.
В усіх вказаних випадках, а також при ремонті, перенесенні та заміні ЖА користування ЕЖС припиняється і рух поїздів здійснюється за телефонними засобами зв’язку.
Перехід на інший вид зв’язку при русі поїздів, а також відновлення основного виду зв’язку здійснюється за наказом ДНЦ після попередньої перевірки через ДСП вільності перегону та наявності жезлів в ЖА.
При несправності жезлового телефонного зв’язку, але справній дії ЖА, рух поїздів проводиться за ЕЖС, а переговори ведуться за поїзним диспетчерським зв’язком.
При огляді електромеханіком СЦБ ЖА припиняти дію ЕЖС не потрібно.
При несправності поїзного диспетчерського зв’язку ДСП, виявивши несправність ЕЖС, робить про це запис в журналі огляду і подає ДСП сусідньої станції поїзну телефонограму.
ДСП сусідньої станції перевіряє за повідомленими та своїми даними кількість жезлів і, якщо вона в обох ЖА у сумі парна, відповідає за встановленою ІРП формою.
При загублені жезла, у тому числі у випадках неодержання жезла з поїзда, що прибув або пройшов, ДСП робить запис в журналі огляду і доповідає ДНЦ. Перевіривши вільність перегону та фактичну наявність жезлів в ЖА станцій, що обмежують його, ДНЦ дає наказ про перехід на телефонний зв’язок.
Для відновлення дії ЕЖС ДСП зобов’язаний затребувати від електромеханіка СЦБ вилучення з ЖА ще одного жезла. Вилучений з апарата жезл повинен зберігатися у електромеханіка.
Про вилучення жезла електромеханік та ДСП зобов’язані зробити запис в журналі огляду і доповісти ДНЦ, після чого дія ЕЖС відновлюється.
Якщо загублений жезл буде знайдений, ДСП сповіщає електромеханіка, а жезл зберігає у себе до того часу, поки електромеханік не вкладе його в ЖА разом з жезлом, що вилучений раніше, про що робиться запис в журналі огляду.
Якщо кількість жезлів в ЖА одніє із станцій виявиться менше чверті загальної кількості їх в обох ЖА перегону, ДСП цієї станції повідомляє електромеханіка про необхідність регулювання кількості жезлів.
Електромеханік зобов’язаний з’явитися до ДСП сусідньої станції та в його присутності розкрити ЖА та вилучити парну кількість жезлів, зробивши про це разом з ДСП запис в журналі огляду із зазначенням кількості вилучених жезлів.
Вилучені жезли доставляються електромеханіком ДСП станції, який зробив повідомлення про необхідність регулювання кількості жезлів. У присутності ДСП жезли повинні бути вкладені у ЖА, про що електромеханік робить запис в журналі огляду із зазначенням кількості вкладених в ЖА жезлів.
Записи електромеханіка СЦБ про регулювання жезлів повинні бути підтверджені підписами ДСП.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1177;