Історико-економічна інформація розділу і сучасність. Співвідношення історико-економічної інформації розділу і сучасних соціально-економічних проблем дає можливість зробити такі висновки:

Співвідношення історико-економічної інформації розділу і сучасних соціально-економічних проблем дає можливість зробити такі висновки:

1. Протягом 50-х-60-х рр. економіка України, як і в цілому СРСР, розвивалась переважно шляхом кількісного росту. Екстенсивне зростання відбувалось на основі деформації структури галузі. Якісна сторона розвитку, в широкому розумінні (раціональне використання ресурсів, високий рівень організації праці, зниження собівартості, якість продукції та її конкурентоспроможність на міжнародному ринку) безнадійно відставала. Кількісне зростання часто здійснювалося за рахунок якості. З цих причин економічний розвиток був нераціональним, затратним і неприродним. Такі історико-економічні факти націлюють нас на поглиблення теорії економічного зростання в сучасних економічних дисциплінах. Поряд з тим, економісти, управлінці, бізнесмени та інші практики час від часу повинні аналізувати структуру розвитку своїх економічних об’єктів з метою його ефективного коригування.

2. Економічні реформи 50-х-60-х рр. здійснювались в умовах збереження економічних і командно-адміністративних основ радянського суспільства. Це стало причиною їх незавершеності. В наш час у тих галузях і сферах господарства, де старі радянські адміністративно-командні уламки збереглися, - реформи і навіть рядові раціональні зміни не здійснюються. В цій ситуації використання історико-економічного досвіду Чехії, де такі ланки було ліквідовано, а економічний розвиток значно прискорився, залишається актуальною проблемою.

3. Колгоспи були напівобщинною, архаїчною формою організації праці. Безгосподарність, значні втрати, нівелювання людини викликали безвідповідальне ставлення до праці, нігілістичні настрої, падіння трудової дисципліни, моральну деградацію населення. Все це одержала у спадщину незалежна Україна. Отже, вивчаючи історико-економічний досвід минулого треба досліджувати позитивний досвід розвинених країн.

Питання для самоперевірки

1. Дайте характеристику загальних соціально-економічних процесів в економіці України 50-60 років.

2. Розкрийте суперечливий характер розвитку промисловості України.

3. Висвітліть причини поглиблення кризового стану сільського господарства.

4. Проаналізуйте основні тенденції розвитку внутрішньої та зовнішньої торгівлі України.

5. Визначте та сформулюйте основні аспекти історіко-економічного досвіду розглянутого періоду та його значення для сучасного розвитку української економіки.








Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 567;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.