Види технічного обслуговування ПРВ-16Б їх характеристики і показники
Існує декілька видів технічного огляду:
1) Контрольний огляд (КО)– перевірка технічного стану озброєння перед виконанням майбутньої задачі. Усунення виявлених неполадків (проводиться перед маршом, заняттями, навчанням, бойовою роботою і т.д.) При КО особлива увага звертається на справність і правильність функціонування вузлів, механізмів, систем і апаратури, а також справність вимірювальної апаратури.
При КО перед транспортуванням ПРВ і на марші особлива увага звертається на: Справність ходової частини, стопорних пристроїв похідного кріплення, гальм, світломаскувальних пристроїв, зчіпних пристроїв; Кріплення ЗІП, блоків, шаф і різних вузлів, приладів; Відсутність течі масла і палива, а також на наявність їх у баках і мастил на тертьових поверхнях; Відсутність сторонніх об’єктів на даху автомобіля.
Недоліки що були виявленні при КО повинні бути усунені.
2) Щоденне технічне обслуговування (ЩТО) – підготовка озброєння до використання (проводиться після використання, але не рідше одного разу на 2 тижні). При ЩТО проводяться наступні основні роботи: Контрольний огляд; Дозаправлення паливом; Чищення, мийка, видалення корозії; Перевірка рівня масла і спец рідин і відсутність течі масла і спец рідин; Перевірка рівня електроліту в акумуляторах і ступінь їх розрядження; Перевірка функціонування апаратури; Зовнішній огляд апаратури, високовольтних кабелів, елементів антенно-хвилеводної системи; Справність приводу обертання антени і системи горизонтування;
Недоліки, що були виявлені при ЩТО повинні бути усунуті.
3) Технічне обслуговування-1 (ТО-1) – підтримка озброєння в справному стані до чергового ТО (не рідше 1 разу на рік): Перевірка вихідних параметрів систем, блоків, що забезпечують надійну роботу ПРВ у період між роботами ТО-1; Заміна елементів, параметри яких не забезпечують надійну роботу; Огляд і чищення апаратури за допомогою пилососа і дрантя від пилу і бруду зі зніманням, при необхідності блоків і механізмів; Поповнення ЗІП; Фарбування місць з ушкодженими пофарбованими поверхнями; Змащення згідно таблиці змащення; Проведення 20-годинного циклу регенерації дегідратора; Тренування магнетронів ЗІП; Прогнозування виходу з ладу електро-вакуумних приладів; Перевірка герметичності хвилеводного тракту;
Недоліки, що були виявлені при ТО-1 повинні бути усунуті.
4) ТО-2 - підтримка озброєння в справному стані до чергового ТО (не рідше 1 разу на 2 роки): Огляд і чищення за допомогою пилососа і дрантя від пилу і бруду шаф, блоків, вузлів і механізмів з частковим (у необхідних випадках - повним) розбиранням; Заміна змащення електродвигунів вентиляторів і електромашинного підсилювача; Огляд монтажу і необхідний демонтаж шаф; Перевірка працездатності блоків і субблоків ЗІП-1; Перевірка параметрів систем і блоків, що забезпечують надійну роботу ПРВ у період між ТО-2; Заміна субблоків і їх елементів, що не забезпечують надійну роботу; Відновлення порушених лакофарбових покриттів; Роботи ТО-2 автомобіля, засобів зв’язку і інших комплектуючих пристроїв.
Недоліки, що були виявлені при ТО-2 повинні бути усунуті.
5) Сезонне обслуговування (СО) – підготовка озброєння до осінньо-зимового чи весняно-літнього періоду експлуатації (два рази в рік у терміни, що встановлені командуючим з’єднань). При проведенні СО проводяться: Заміна змащення вузлів і механізмів; Переклад системи повітряного охолодження на відповідний режим (ЗИМА-ЛІТО); Перевірки (повірка або повторний огляд контрольно-вимірювальних пристроїв, вогнегасників, захисних засобів, роботи СО базового автомобіля й інших комплектуючих приладів, як правило збігається з ТО-1 чи ТО-2).
Недоліки, що були виявлені при СО повинні бути усунуті.
80. Види ремонту ПРВ-16Б, їх характеристики і показники.
Для ПРВ-16Б в залежності від їх технічного стану встановлені:
Для ПРВ-16Б, що знаходиться у використанні:
- Поточний ремонт (ПР) - забезпечення або відновлення працездатності зразка шляхом заміни окремих частин. Проводиться при одержані пошкоджень і виникненні несправностей. Ремонт проводять підрозділи ТО з залученням обслуг. Проводять з використанням ЗІП і матеріалами відповідно до норм витрат на експлуатацію;
- Середній ремонт (СР) – відновлення працездатності і часткове відновлення ресурсу ПРВ-16Б з заміною чи відновленням складових частин. Проводиться при одержанні ушкоджень і виникненні несправностей, усунення яких керівними документами передбачені при СР (після закінчення ресурсу до СР). Проводять ремонт ремонтовідбудовчі частини з’єднань, заводи. Проводять з використанням ЗІП і матеріалів відповідно до норм витрат на СР, устаткування ремонтно-відбудовчих частин з’єднань;
- Капітальний ремонт(КР) – відновлення справності і повного чи близького до повного відновлення ресурсу зразка озброєння з заміною або відновленням будь-яких його частин. Проводиться при одержанні ушкоджень і виникненні несправностей, усунення яких діючими керівними документами передбачене при КР, після закінчення ресурсу (терміну) до КР. Проводять стаціонарні ремонтні підприємства оперативних напрямків і центрального підпорядкування. Проводиться за допомогою ЗІП і матеріалів відповідно до норм витрат на КР, устаткування стаціонарних ремонтних оперативних напрямків підприємств і центрального підпорядкування.
Для ПРВ-16Б, що знаходиться на тривалому зберіганні:
- Регламентований ремонт (РР) – повне або близьке до повного відновлення ресурсу і надійності зразка озброєння, що знаходиться на тривалому зберіганні. Проводиться після закінчення терміну, установленого нормативними документами. Проводять стаціонарні ремонтні підприємства оперативних напрямків і центрального підпорядкування. Проводиться за допомогою ЗІП і матеріалів відповідно до норм витрат на РР, устаткування стаціонарних ремонтних оперативних напрямків підприємств і центрального підпорядкування.
Дата добавления: 2016-08-07; просмотров: 1134;