Загальні поняття про бази даних

До створення баз даних для розв'язування кожної задачі використовувалась тільки своя сукупність даних. Дані: числа, літери, слова, прізвища, показники тестів та ін. Скільки розв'язувалось задач, стільки використовувалось і сукупностей даних. Сукупність даних, що використовувалась в одній програмі, як правило, не могла використовуватись в іншій. Дані, призначені для розв'язування кожної задачі, оформлювали у вигляді так званих наборів даних або файлів даних. Такий метод використання даних має певні недоліки, зокрема, надмірність і дублювання даних. Тобто, для декількох різних задач повторювалися (дублювалися) дані, які формувалися по тих самих об’єктах (прізвища, антропологічні дані, показники тестових обстежень, особистісні показники тощо).

Дублювання даних в різних задачах відносять до суттєвих недоліків використання даних. Це обумовлено двома основними факторами:

1) дублювання даних призводить до зайвих витрат пам'яті комп'ютера;

2) зміна даних в одній задачі зумовлює необхідність їх зміни в інших задачах.

Ці обставини і були основною причиною появи в кінці 60-х років баз даних (БД).

База даних— це єдине, централізоване сховище даних певної предметної області (під предметною областю тут розуміють, наприклад, школу, підприємство, психологічну службу та ін.), до якої мають доступ багато програм. Кожна програма має доступ до конкретних даних бази даних за допомогою спеціальних програм, які одержали назву систем управління базами даних (СУБД).

Прикладами баз даних є: бібліотечні каталоги, записна книжка, класні журнали, журнали обліку майна, узагальнені протоколи психодіагностичних досліджень та ін.

Таким чином, в базах даних дані розробляються і зберігаються як єдине ціле в інтересах розв'язування всіх задач предметної області (мал.8.3.1.1.).

Кожна програма вибирає із бази лише ті дані, які потрібні тільки для даної задачі. При цьому програми стають незалежними від баз даних. Тобто, зміна даних не тягне за собою обов’язкову зміну програм. Аналогічно, зміни в програмах не обов’язково тягнуть за собою необхідність зміни структур і даних бази даних. Функцію забезпечення незалежності даних від програм реалізує система управління базами даних (СУБД).

Банк даних – база даних з системою управління базою даних.

 

 

 


Мал.8.3.1.1.








Дата добавления: 2016-05-05; просмотров: 614;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.