Методика аналізу життєвого циклу за допомогою RONA-графів

Модель ADL може застосовуватися як для вивчення фактичної конкурентної позиції кожного виду бізнесу і стадії життєвого циклу його галузі, так і для того, щоб збалансувати корпоративний господарський портфель і вибрати для цього оптимальну стратегію.

У стратегічному аналізі рентабельності видів бізнесу, позиціонованих за різними стадіями життєвого циклу в моделі ADL, часто застосовуються так звані RONA-графи, які схематично відображають рентабельність чистих активів, а також рівень реінвестицій коштів всередині господарського портфеля компанії.

Внутрішній перерозподіл – це показник, який був спеціально розроблений ADL для використання у цій моделі. Він вимірюється процентом фондів компанії, що реінвестується у певний вид бізнесу. Внутрішній перерозподіл виражає відношення зміни вартості активів до зміни величини оперативних фондів у процентах, де зміна вартості активів – це різниця вартості активів (за вирахуванням амортизації) в поточному і попередньому роках, а вартість оперативних фондів визначається як чистий прибуток плюс амортизація.

Виділяють чотири категорії перерозподілу коштів на підприємстві:

1. Генератор коштів – показник внутрішнього перерозподілу значно менше 100%.

2. Споживач коштів – показник внутрішнього перерозподілу більше 100%.

3. Інваріант коштів – показник внутрішнього перерозподілу приблизно дорівнює 100%.

4. Від’ємний внутрішній перерозподіл – сума реінвестицій від’ємна (може виникнути у випадку застосування стратегії дивестування, коли потік грошових коштів від операційної діяльності позитивний, а вартість активів зменшується).

Внесок кожного виду бізнесу в успішне функціонування компанії щодо показника рентабельності чистих активів (RONA) та успішне реінвестування (внутрішнього перерозподілу коштів) у моделі ADL передбачається відображати за допомогою RONA-графів (рис. 1.8).

 

 

300 200 100 0

 

 

Рис. 1.8 - RONA-граф

 

Збалансованість портфеля перевіряється за допомогою візуальної оцінки RONA-графа – кожен вид бізнесу повинен бути на необхідних позиціях.

Концепція ADL полягає в тому, що кожен вид бізнесу вимагає окремого стратегічного планування, визначення позиції і окремого аналізу. Для цього попередньо необхідно виконати три послідовних кроки:

1. Перевірити “звичайний вибір” кожного виду бізнесу.

2. Визначити “специфічний вибір”, що відповідає вимогам стратегічного управління, інвестиційним вимогам та очікуваним результатам.

3. Вибрати уточнену стратегію дій з переліку, запропонованого ADL.

Підхід ADL передбачає, що більшість галузей підпадає під схему життєвого циклу у встановленому порядку, хоча форма циклу може відрізнятися залежно від галузі.

 

 

Лекція 14








Дата добавления: 2016-05-16; просмотров: 900;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.