Типи запитів та їх призначення

 

MS Access дозволяє виконувати наступні типи запитів: QBE- запити (QBE – Query By Example – Запити за зразком):

• запит на вибірку;

• перехресний запит;

• запит на створення таблиці;

• запит на відновлення;

• запит на додавання записів;

• запит на видалення записів.

Кожний з цих типів вказується в меню Запит після виводу на екран вікна Запрос у режимі Конструктора. У деяких випадках MS Access виводить на екран діалогове вікно безпосередньо перед початком запиту, в інших же – змінює список полів бланка запиту так, щоб можна було задати необхідні дії. Після збереження запиту MS Access використовує спеціальні позначення у вікні бази даних, що показують тип запиту.

Запит на вибірку Запит на вибірку є самим розповсюдженим типом запиту. Даний запит визначає, які записи чи поля з однієї чи декількох таблиць будуть відображені при його виконанні. Запит з параметром (параметричний запит) Як правило, запити з параметром створюються в тих випадках, коли передбачається виконувати цей запит багаторазово, змінюючи лише умови відбору. На відміну від запиту на вибірку, де для кожної умови добору створюється свій запит і всі ці запити зберігаються в БД, параметричний запит дозволяє створити і зберігати один єдиний запит і вводити умову відбору (значення параметра) при запуску цього запиту, щоразу одержуючи новий результат. Як параметр може бути будь-який текст, зміст якого визначає значення даних, що будуть виведені в запиті. Значення параметра задається в спеціальному діалоговому вікні. У випадку, коли значення виведених даних повинне бути більше чи менше значення параметра, що вказується у полі Условие отбора бланка запиту перед параметром, поміщеним у квадратні дужки ставиться відповідний знак. Можна також створювати запит з декількома параметрами, що зв'язуються один з одним логічними операціями И та ИЛИ. У момент запуску запиту на виконання MS Access відобразить на екрані діалогове вікно для кожного з параметрів. Поля, що обчислюються, в запитах Запит можна використовувати для виконання розрахунків і підведення підсумків з вихідних таблиць. Для створення полів, що обчислюються, використовуються математичні і строкові оператори. При цьому Access перевіряє синтаксис вираження й автоматично вставляє наступні символи:

• квадратні дужки ([...]), у них містяться імена елементів керування;

• знаки номерів (#), у них містяться розпізнані дати;

• лапки (""), у них міститься текст, що не містить пробілів чи знаків пунктуації. Поле, вміст якого, є результатом розрахунку по змісту інших полів, називається полем, що обчислюється. Поле, що обчислюється, існує тільки в результуючій таблиці. Загальний формат поля, що обчислюється, виглядає так: Ім'я поля, що обчислюється, Вираз для створення поля, що обчислюється. Підсумкові запити Запити дозволяють робити підсумкові обчислення. Для цих цілей у Access передбачені статистичні функції SQL. Статистичну функцію задають у рядку Групповая операция бланка запитів, що з'являється при виконанні команди Вид, Групповые операции. Функція SQL Дія Sum Підсумовування значень визначеного поля Avg Обчислення середнього значення даних визначеного поля Min Обчислення мінімального значення поля Max Обчислення максимального значення поля Count Обчислення кількості записів, відібраних запитом за умовою First Визначається перше значення в зазначеному полі записів, відібраних запитом Last Визначається останнє значення в зазначеному полі записів, відібраних запитом StDev Обчислюється стандартне відхилення значень даного поля, для всіх записів, відібраних запитом Var Обчислюється варіація значень даного поля для всіх записів, відібраних запитом Перехресний запит Перехресний запит застосовується в тому випадку, якщо необхідно об'єднати дані у форматі рядків-стовпчиків. Як заголовки для стовпчиків при проектуванні таких запитів можна вказати значення деяких полів чи виразів. Запит на створення таблиці Даний тип запитів варто застосовувати, наприклад, для архівування старих блоків даних чи збереження резервних копій таблиць. Запит на відновлення Використовуючи цей тип запиту, можна змінити в базовій таблиці групу блоків даних, відібрану на основі визначених критеріїв: Запит на додавання записів За допомогою цього типу запиту блоки даних однієї таблиці (усі чи відібрані запитом) можна помістити в кінець іншої таблиці. Запит на видалення записів За допомогою даного типу запиту можна видалити з базової таблиці групу блоків даних, відібраних за визначеними критеріями. При цьому варто ретельно проаналізувати критерії відбору, оскільки цю операцію не можна скасувати.

 

 








Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 8978;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.