Чи варто виходити на міжнародний ринок
Не всі компанії для виживання потребують виходу на міжнародний ринок. Наприклад, багато компаній мають бізнес локального характеру, який зазвичай потребує тільки місцевого ринку. А до того ж бізнес завжди почувається безпечніше на внутрішньому ринку. Менеджери не повинні вивчати іноземні мови та закони, долаштову-ватися до коливань валютних курсів, змін політико-правової системи чи пристосовувати свої товари до потреб та уподобань іноземних споживачів. Компанії, що представляють глобальні галузі, діють за іншими правилами — коли їхні стратегічні позиції на певних місцевих ринках зазнають впливу глобальних процесів, вони повинні розробляти тактику конкуренції з огляду на глобальні чинники.
Певні чинники спонукають компанію до виходу на міжнародну арену. Внутрішній ринок, на якому діє компанія, зазнає інтервенції з боку глобальних компаній-конкурентів, які пропонують кращі товари або нижчі ціни. У відповідь компанія може застосувати інтервенцію на внутрішні ринки конкурентів. Також компанія може вийти на закордонні ринки, що відкривають ширші маркетингові перспективи, ніж внутрішній ринок. Внутрішній ринок компанії може з тих чи інших причин звузитися або виснажитися, або компанія потребуватиме розширення споживчої бази з метою отримання економії від розширення масштабів виробництва (так званий ефект масштабу). Компанія може потребувати зменшення ділового ризику, пов'язаного з діяльністю тільки на одному певному ринку. 1 насамкінець, клієнти компанії можуть поширити свою діяльність на міжнародні ринки, отже відповідно потребувати організації обслуговування у міжнародних масштабах.
Перш ніж прийняти рішення про вихід на міжнародний ринок, компанія повинна зважити ступінь ризику та свою здатність діяти у глобальному масштабі. Чи може компанія навчитися правильно оцінювати уподобання та споживацьку поведінку в інших країнах? Чи може вона запропонувати конкурентоздатні та привабливі товари? Чи може вона адаптуватися до ділової культури, характерної для інших країн, та ефективно співпрацювати з місцевими компаніями та владою? Чи мають менеджери компанії необхідний міжнародний досвід? Чи врахувало керівництво компанії вплив законів та політичного середовища інших країн?
Через ризик та складнощі, пов'язані з виходом на міжнародні ринки, компанії зволікають, допоки обставини не змусять їх прийняти таке рішення. Наприклад, партнери (місцевий експортер, іноземний імпортер чи іноземний уряд) можуть запропонувати компанії продати свою продукцію за кордон. Чи компанія виявляє, що внутрішній ринок вже перенасичений, і вимушена шукати нові ринки збуту своєї продукції.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 450;