Культурне середовище
Кожній країні притаманні певні традиції, норми поведінки і табу. Перш ніж розпочати розробку маркетингової програми, продавець має вивчити ставлення споживачів різних країн до сприйняття та використання певних товарів. Тут на нього очікують несподіванки. Наприклад, пересічний француз використовує вдвічі більше косметичних товарів, ніж його жінка. Німці та французи з'їдають більше фірмових спагеті, ніж італійці. Італійські діти полюбляють бутерброди з шоколадками. А танзанійські жінки не дають дітям їсти яєць, бо побоюються, що їх вживання призведе до облисіння та імпотенції.
Компанії, що ігнорують такі відмінності, припускаються прикрих і дорогих помилок.
McDonald's ta Coca-Cola завдали образи всьому мусульманському світові, коли надрукували прапор Саудівської Аравії на упаковках своїх виробів. Композиція прапора включає цитату з Корану (священного тексту мусульман), а відповідно до мусульманських канонів Святе Письмо забороняється розділяти на частини (рвати), не кажучи про те, що викидати на смітник [11].
Ділова етика та поведінка залежать від культурного середовища тієї чи іншої країни. Бізнесменам слід мати на увазі ці чинники, що впливають на успіх закордонної діяльності. Відмінності ділової поведінки в різних країнах разючі [12].
• Південноамериканці зазвичай під час ділових розмов сидять або стоять дуже близько один до одного, можна сказати — "на відстані подиху". Американець відсувається далі, а південноамериканець — підсувається ще ближче. Врешті-решт, обоє почуватимуться ображеними.
• Енергійна та наполеглива поведінка під час переговорів дає хороші результати в багатьох країнах, але не в Японії чи інших азіатських країнах. Більш того, під час переговорів віч-на-віч японський бізнесмен рідко каже "ні". Трапляється, американцям не вистачає терпіння на ввічливі бесіди про погоду та інші сторонні теми, що є традиційною прелюдією до азіатських ділових перемовин. Вони почуваються розгубленими і не розуміють, на якій же стадії переговорів перебувають нині. А коли американець за звичкою намагається рішуче перейти до обговорення суті справи, японець сприймає таку поведінку як занадто наступальну.
• Коли американські підприємці обмінюються візитними картками, вони зазвичай лише швидко переглядають візитівку, відклавши детальне її вивчення на майбутнє. В Японії, навпаки, бізнесмен відразу ж детально вивчить картку партнера, і зверне увагу на посаду партнера по переговорах. Японці традиційно спочатку вручають ві-зитівки найвпливовішим особам.Отже, вивчення культурних традицій, уподобань і стилів поведінки окремих країн та регіонів є запорукою успішного бізнесу.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 496;