Розвиток прямого маркетингу
Останнім часом спостерігається швидке зростання обсягів продажу, що здійснюються через традиційні канали прямого маркетингу (каталоги, прямі замовлення поштою, продажі телефоном). В той час як обсяг роздрібної торгівлі у США збільшується приблизно на 3% на рік, обсяги продажу за каталогами і за допомогою замовлень поштою зростають приблизно на 7%. Ці цифри відображають збільшення товарообігу як на споживчому ринку (50%), так й на ринку підприємств (29%), а також купівель, що здійснюються різними громадськими організаціями (21%) [2].
І хоча прямий маркетинг, що використовує традиційні канали, зростає дуже швидко, інтерактивний маркетинг розвивається ще стрімкіше. Сьогодні більше 50% з 97 мільйонів американських родин мають вдома персональні комп'ютери, а одне з нещодавно проведених досліджень з'ясувало, що 23% дорослого населення США протягом 30 днів працювали за своїми комп'ютерами у режимі on-line (чи в "оперативному режимі") [3]. Далі в цьому розділі ми розглянемо інтерактивний маркетинг дещо детальніше.
Неймовірні темпи зростання, що властиві прямому маркетингу на споживчому ринку, є реакцією на виникнення нових маркетингових реалій (про них ми вже говорили). "Подрібнення" ринків призводить до постійного утворення ринкових ніш із зовсім різними наборами уподобань. Прямий маркетинг дозволяє продавцям ефективніше працювати на цих мікроринках завдяки кращому задоволенню конкретних запитів покупців.
Є й інші причини, що стимулюють швидкий розвиток прямого маркетингу на споживчому ринку: підвищення витрат на експлуатацію автомобіля, зростання напруженості транспортних потоків, головний біль із парковкою, нестача часу і консультативної допомоги при роздрібній торгівлі, нескінчені черги до каси — все це сприяє здійсненню покупок вдома. Покупці прихильно ставляться до появи безкоштовних телефонних ліній, що організують фахівці прямого маркетингу, на їх готовність приймати замовлення 24 години на добу без вихідних. Все більше розповсюдження термінової 24- чи 48-годинної доставки за допомогою кур'єрської поштової служби Federal Express, DHL, UPS та подібних робить пряму покупку швидкою та простою справою. Нарешті, зростання кількості комп'ютерів у населення та баз даних про покупців дає фахівцям прямого маркетингу можливість визначити найімовірніших покупців будь-якого товару, призначеного до продажу.
Додамо також, що прямий маркетинг інтенсивно розвивається на ринку товарів виробничого призначення. Це пояснюється зростанням вартості виходу на підприємницькі ринки із залученням торгових агентів. Кожен телефонний дзвінок, що здійс-нюється з метою індивідуального продажу товару, обходиться приблизно у 200 доларів, тому робити такі дзвінки варто лише у разі необхідності, та й то лише найбільш платоспроможним (та найвірогіднішим) покупдям. Менш витратні маркетингові засоби — телемаркетинг, пряма поштова розсилка і сучасніші варіанти електронної комерції — нерідко виявляються економічнішими й ефективнішими засобами продажу товарів більшій кількості постійних і потенційних покупців.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 1089;