Роздрібна торгівля за заниженими цінами
Як говориться, "святе місце пустим не буває", і поки магазини знижених цін займалися покращанням свого іміджу, що вимагало від них чималих коштів, їхню нішу, яка визначалась як "низькі ціни — великі обсяги продажу", почали заповнювати представники нової хвилі в роздрібній торгівлі — магазини уціненню: товарів.На відміну від звичайних магазинів знижених цін, які закуповують товари за звичайними гуртовими цінами та підтримують низькі роздрібні ціни за рахунок зниження питомого прибутку, ці магазини закуповують товари за цінами, нижчими звичайних гуртових, а продають споживачам — нижче роздрібних. Номенклатура товарів, які пропонуються даною категорією роздрібних торговців, постійно змінюється та представляє собою суміш різноманітних асортиментних груп високоякісних товарів, які частіше за все представляють собою вироби, які вийшли з моди, некондиційні товари або ті, що залежались, придбані за дешевою ціною у виробників та у шших роздрібних торговців. Магазини, які торгують за заниженими цінами, заповнюють, в основному, ринок одягу, аксесуарів та взуття, однак їхня діяльність розповсюджується й на інші сфери, починаючи з нескладних банківських та маклерських послуг, які надаються зі значною знижкою, та закшчуючи магазинами продуктів харчування та електронної техніки.
До категорії магазинів, які торгують за заниженими цінами, входять приватні магазини уціненних товарів, заводські магазини та склади-клуби.
Підприємства роздрібної торгівлі за заниженими цінами належать та керуються незалежними підприємцями або це відділи більш великих корпорацій роздрібної торгівлі.
Хоча багато торгових операцій за заниженими цінами проводиться дрібними незалежними торговцями, більшість магазинів, що займаються цим видом бізнесу, належать більшим мережам роздрібної торгівлі.Власниками та керівниками заводських магазинів є виробники товарів, які зазвичай пропонують для продажу надлишки чи залишки товарних запасів виробництва, неза-кінчені вироби або некондиційні товари.
Інколи кілька відомих торгових закладів об'єднуються, створюючи заводські торгові ряди та дрібногуртові торгові центри, які пропонують широкий вибір товарів за ціною приблизно на 50% нижче роздрібної. Торгові ряди складаються в основному з магазинів виробників товарів, а центри дрібногуртової торгівлі об'єднують магазини виробників, роздрібні магазини, які торгують за заниженими цінами, та торгові точки дешевого розпродажу від універмагів. Заводські торгові ряди представляють собою вид роздрібної торгівлі, який найшвидше розвивається.
Останніми роками між заводськими магазинами та універмагами точиться гостра боротьба за ринки збуту. Сьогодні такі відомі виробники, як Esprit та Liz Claibome, відкрили власні магазини при заводах, що спричинило бурхливий протест з боку власників універмагів. Заплативши виробникам за їхню продукцію вишу ціну, універмаги не в змозі призначити роздрібну ціну нижче, ніж заводські магазини, які отримують товари безпосередньо від виробників. Виробники, в свою чергу, стверджують, що в ці магазини вони передають лише товари, які вийшли з моди, та товари низької якості, а не товари, які вони постачають універмагам. До того ж, додають вони, їхні магазини розташовані надто далеко від міських районів і споживачам важко до них добиратися. Як би там не було, але універмаги стурбовані зростанням кількості споживачів, які готові у вихідні дні поїхати за місто, щоб зробити запас марочних товарів зі значним виграшем для свого бюджету [5].
Склади-клуби(які також називаються клубами гуртовиків) торгують обмеженим асортиментом марочних бакалійних товарів, електропобутовими приладами, одягом та іншими товарами, надаючи значну знижку членам цих клубів, які платять щорічні членські внески в розмірі від 25 до 50 доларів. Як приклад можна навести клуби гуртовиків Sam's Wholesale Club та Cosco. Ці клуби гуртовиків функціонують в величезних приміщеннях складського типу, в яких споживачам, заради зменшення експлуатаційних витрат, надається мінімальний рівень зручностей. Досить часто в цих магазинах взимку дують холодні протяги, а влітку стоїть нестерпна спека. Обслуговування також знаходиться на відповідному рівні: споживачі самі тягнуть до вихідних турнікетів меблі, важкі електроприлади та інші габаритні речі. Такі клуби не доставляють товари додому і не приймають оплату кредитними картками, зате вони пропонують дуже низькі ціни на товари! У 80-х роках склади-клуби зростали по всій країні як гриби, однак в наступному десятиріччі внаслідок зростаючої конкуренції між мережами складів-магазинів та ефективних заходів у відповідь, які проводили універсами, їхнє зростання значно уповільнилось [6].
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 665;