Аналіз інвестиційного проекту
Проектний аналіз, який представляє собою сукупність методологічних заходів та прийомів, які використовуються для підготовки та обґрунтування проектних рішень.
Проектний аналіз включає в себе:
Технічний аналіз,тобто задачу визначити найбільш ефективні для даного проекту техніку та технологію.
Комерційний аналіз (маркетинговий), тобто аналіз ринку збуту продукції та послуг, які будуть здійснюватися після реалізації інвестиційного проекту.
Інституціональний аналіз,тобто оцінку організаційно-правового, адміністративного, політичного середовища, в якому буде здійснюватися реалізація проекту та пристосування його до цього середовища, а також пристосування самої організаційної структури фірми до проекту.
Соціальний (соціально-культурний) аналіз, тобто дослідження впливу проекту на життя місцевих жителів.
Бюджетний аналіз,який враховує фінансові наслідки здійснення проекту для державного або місцевого бюджету.
Аналіз навколишнього середовища, тобто виявлення та експертна оцінка збитків, які можуть бути нанесені цим проектом навколишньому середовищу та пропозиції способів пом`якшення або відвернення цього збитку.
Фінансовий та економічний аналіз,тобто порівняння витрат та користі від проекту. Економічний аналіз оцінює доходність з точки зору всього суспільства (країни), а фінансовий оцінює проект з позиції фірми та її кредиторів.
Процедура фінансово-економічної оцінки інвестором, або кредитором (банком) інвестиційного проекту може проводиться в такій послідовності:
1. Попередній розгляд та аналіз інвестиційного проекту.
Метою попереднього розгляду та фінансового аналізу проекту є визначення джерела фінансування з внесенням проекту до інформаційної бази даних інвестиційних проектів.
Розгляд та попередня оцінка наданого інвестиційного проекту проводиться кредитором в наступній послідовності:
1. Реєстрація поданого інвестиційного проекту та внесення до інформаційної бази даних інвестиційних проектів.
2. Проведення попереднього аналізу та оцінки представленого інвестиційного проекту.
3. Надання відповіді замовнику проекту щодо проведеного аналізу та оцінки поданого інвестиційного проекту.
Основними критеріями оцінки діяльності замовника є:
· окупність проекту;
· фінансова та виробнича стабільність підприємства;
· платоспроможність підприємства.
За результатами попередньої оцінки інвестиційних проектів приймається одне з наступних рішень:
· Про проведення експертизи інвестиційного проекту, оцінки фінансового стану підприємства і визначення ризиків інвестування.
· Про передачу проектів до підрозділів, що здійснюють кредитування, у випадку відповідності проекту вимогам цих підрозділів, для опрацювання згідно з чинними нормативними документами кредитора;
· Про неможливість подальшої роботи над проектом на даний момент у зв`язку з незадовільним результатом попереднього аналізу інвестиційного проекту або відсутності інвестора, зацікавленого фінансувати проект на запропонованих умовах.
Інформація про такий проект заноситься до інформаційної бази даних інвестиційних проектів і може бути запропонована пізніше іншим зацікавленим інвесторам.
2. Поглиблений аналіз інвестиційного проекту.
Основним завданням проведення поглибленої експертизи інвестиційного проекту та оцінки фінансового стану замовника є визначення потенційної можливості реалізації проекту за рахунок коштів кредитора (банку) та спроможності позичальника раціонально розпорядитися залученими інвестиційними коштами з метою отриманого очікуваного результату.
Фахівець відділу експертизи інвестицій вивчає:
· ТЕО, технічний та технологічний стан обладнання та виробництва продукції.
· Поточні та річні фінансові звіти українських юридичних осіб, що планують брати участь у проекті, дані аудиторських перевірок, інформацію обслуговуючих банківських та податкових установ.
· Інформацію державних установ щодо наявності і змісту державних програм розвитку, державних замовлень, маркетингові дослідження та дослідження відносин з партнерами, постачальниками та замовниками, здійснює аналіз контрактів, для реалізації яких планується залучення інвестицій.
· Програми соціального та кадрового розвитку підприємств.
·Дослідження незалежних структур щодо комерційного та соціально-економічного середовища навколо сфери діяльності проекту.
На підставі експертизи визначається остаточна відповідність зазначеного проекту вимогам інвестора та кредитора. За результатами експертизи кредитор, зацікавлений в цьому проекті, приймає одне з наступних рішень :
· Кредитування для проекту може бути надане.
· Кредитування може бути надане після виконання певних умов.
· Кредитування не може бути надане, але до розгляду питання можна згодом повернутися.
· Кредитування не може бути надане.
У випадку прийняття кредитором позитивного рішення про надання коштів, відділ експертизи інвестицій надсилає замовнику письмове повідомлення та погоджує графік оформленням відповідних документів. В разі незадовільного результату експертизи інвестиційного проекту, замовник одержує від відділу експертизи інвестицій обґрунтовану критичну програму дій на майбутнє.
Дата добавления: 2016-03-20; просмотров: 693;