Причини порушень слухової функції
Існують різні погляди на причини виникнення порушень слуху На теперішній час найчастіше виділяють три групи причин і факторів,які викликають патологію слуху або сприяють її розвитку.
До першої групивідносяться причини і фактори спадкового характеру, що призводять до змін у структурі слухо вого апарату і розвитку спадкового зниження слуху Спадкові
І та осо&гшвостт роботи з ними в умовах корещтноі та гнюоояшнсп освіти
эри відіграють значну роль у виникненні порушень слуху у і. На думку Р. Д. Горлі, Б. В. Конигсмарка, на долю сиад-обумовлених факторів припадає 30-50% дитячої глухоти. цьому автори підкреслюють, що в двох третинах випадків эво обумовленої туговухості відмічають наявність синд-іьної туговухості у поєднанні із захворюваннями майже : органів і систем організму (з аномаліями зовнішнього вуха, эрюваннями очей, кістково-м'язової системи, з патологією звої, ендокринної систем тощо). Спадковий фактор набуває значення, якщо слух відсутній або і у когось з батьків. Можливість народження глухої дитини ситуації є надзвичайно високою. Захворювання слуху мо-, успадковуватись як за домінантними, так і рецесивними озна-ї. Рецесивні ознаки проявляються не у кожному поколінні.
>:Другу групускладають фактори ендо- або екзогенно-
ниву на орган слуху плоду (при відсутності спадково обу-яого фону), що обумовлює прояв вродженої туговухості, причин, які викликають вроджену туговухість, перш за ([виділяють інфекційні захворювання матері в першій половині пості. Із інфекційних захворювань найбільш небезпечною є інка (краснуха); також негативно впливають на розвиток слу-аналізатора і його функціонування грип, кір, скарлатина, Ікційний паротит, токсоплазмоз та інші. Одним із факторів, Призводять до виникнення даної патології, є інтоксикації ва-' жінки, особливо небезпечним є вживання медикаментозних атів, зокрема, антибіотиків. Також до цієї групи шкідливих Іів відносять вживання алкоголю, нікотину, наркотичних ре-отруєння хімічними препаратами, продуктами харчування І. До цієї групи відносяться також травми матері у період ва-(особливо в перші три місяці), несумісність крові матері і 'за резус-фактором або групою крові, що викликає розвиток гичної хвороби новонародженого.
Дата добавления: 2016-03-05; просмотров: 677;