Закономірності створення нових товарів

Новий товар— це товар, що за своїми якісними характеристиками принципово відрізняється від відомих раніше на ринку товарів або має вагомі якісні удосконалення в порівнянні з товарами-аналогами: додаткові функціональні можливості, нові споживчі властивості, форму, дизайн.

Принципово новий товар є в основному результатом нових відкриттів і винаходів, тобто кардинально нових технічних рішень, що дають змогу значно поліпшити техніко-технологічний рівень виробництва, його ефективність і якість продукції.

Найважливішими етапами створення і просування на ринку нового товару є:

- відбір продуктивної ідеї, що погоджується з основною метою діяльності підприємства, наявними ресурсами, ринками збуту;

- техніко-економічне обґрунтування створення дослідного зразка товару;

- розробка проекту;

- конструювання;

- створення моделі;

- виготовлення одного чи декількох дослідних зразків
(і відповідної робочої документації);

- випуск невеликої серії.

Паралельно з цим вивчають ринок, зокрема попит споживачів на даний продукт, визначають коло потенційних покупців, яким маркетологи пояснюють користь нових товарів.

Для успішного просування нового товару на ринках велике значення відіграє товарно-знакова символіка.

Ринкова символіка товарукомплекс елементів товарно-знакової символіки, за допомогою яких можна розрізнити однотипні товари або товари конкуруючих підприємств.

Основні елементи ринкової символіки: товарний знак, торгова марка, фірмове ім'я.

Фірмове ім'яназва фірми (підприємства) як юридичної особи, його організаційно-правової форми, а також відображення основного змісту його діяльності, що дає змогу впізнати це підприємство і відрізнити його від інших, наприклад, американська фірма "Макдональдс", українське підприємство «Наша Ряба».

Товарний знакзареєстрований у встановленому порядку символ, малюнок або інше позначення, що проставляється на товарі чи його упаковці і дає змогу розрізняти товари різних підприємств.

Товарний знак — об'єкт промислової власності. Головні вимоги до нього: його індивідуальність, простота, пізнавальність, привабливість і труднощі підробки, тобто можливість офіційної реєстрації. Товарний знак повинен відрізнятися від відомих чи представлених на реєстрацію знаків.

Забороняється використовувати як елементи товарного знаку: емблеми, герби або прапори держав, міжнародних організацій, інші геральдичні позначення, географічні назви.

Щоб засвідчити реєстрацію товарного знаку і, отже, його охорону законом, вводять спеціальне позначення — ®, яке додатково свідчить про те, що він є об'єктом промислової власності, тобто специфічним товаром, що має вартість.

Товарний знак являє собою частину товарної марки.

Товарна марка (фірмовий знак)символ (у складі імені, малюнка, символу або їхнього об'єднання) для позначення не одного товару, а всіх товарів даної фірми (підприємства).

У сучасних умовах з метою розпізнавання товарів, фірми і країни, в яких вони виробляються, використовують штрихове кодування товару. Воно здійснюється у формі нанесення на упакування товару штрихів різної товщини і цифр, у сукупності складових штрих-код, за яким установлюють вид товару, його приналежність до певної групи товарів, країну походження і деякі якісні характеристики. На світовому ринку кожній країні привласнюється свій номер і 13-значний код.

Після випуску товарів до моменту їхнього продажу безпосередньому споживачу проводять такі операції, як сортування, розфасовка, упакування, транспортування, складування, зберігання, доробка (у разі потреби), доставка оптовим чи роздрібним покупцям та ін. Усі ці операції — етапи збутової політики підприємства.








Дата добавления: 2016-02-20; просмотров: 720;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.