Класифікація фітнес-програм.
СУЧАСНІ ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧІ ТЕХНОЛОГІЇ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ
Основні закономірності, що визначають формування фізкультурно-оздоровчих технологій. Класифікація фітнес-програм. Структура і зміст фітнес-програм
Принцип оздоровчої спрямованості фізичного виховання конкретизується у фізкультурно-оздоровчих технологіях, які нині інтенсивно розвиваються. Поняття фізкультурно-оздоровча технологіяоб'єднує процес використання засобів фізичного виховання в оздоровчих цілях і наукову дисципліну, котра розробляє й удосконалює основи методики побудови фізкультурно-оздоровчого процесу.
Практичним проявом фізкультурно-оздоровчих технологій у фізичному вихованні є різні фітнес-програми, котрі становлять основний зміст діяльності фізкультурно-оздоровчих груп (ФОГ), які створюються на базі фізкультурно-спортивних товариств, а також персональних фітнес-занять.
Класифікація фітнес-програм.
Фітнес-програми як форми рухової активності, спеціально організованої у рамках групових або індивідуальних (персональних) занять, можуть мати як оздоровчо-кондиційну спрямованість (зниження ризику розвитку захворювань, досягнення й підтримка певного рівня фізичного стану), так і переслідувати цілі, пов'язані з розвитком здатностей до вирішення рухових і спортивних завдань на досить високому рівні.
У першому випадку фітнес-програми орієнтовані на цілі оздоровчого фітнесу, у другому — спортивно-орієнтовного або рухового
Класифікація фітнес-програм ґрунтується:
а) на одному виді рухової діяльності (наприклад, аеробіка, оздоровчий біг, плавання та ін.);
б) на поєднанні кількох видів рухової активності (наприклад, аеробіка та бодібіл-динг; аеробіка та стретчинг; оздоровче плавання і біг та ін.);
в) на поєднанні одного або кількох видів рухової активності та різних факторів здорового способу життя (наприклад, аеробіка та загартовування; бодібіддинг і масаж; оздоровче плавання та комплекс водолікувальних відновлювальних процедур та ін.).
У свою чергу фітнес-програми, засновані на одному виді рухової активності, можуть бути розділені на програми, в основу яких покладено:
• види рухової активності аеробної спрямованості;
• оздоровчі види гімнастики;
• види рухової активності силової спрямованості;
• види рухової активності у воді;
• рекреативні види рухової активності;
• засоби психоемоційної регуляції.
Окрім цього, виділяють інтеграційні, узагальнені фітнес-програми, орієнтовані на спеціальні групи населення: для дітей; для людей похилого віку; для жінок у до- і післяпологовий період; для осіб із високим ризиком захворювань або які вже мають
= 2
захворювання; програми корекції маси тіла. Інтенсивно розвиваються комп'ютерні фітнес-програми.
Таке різноманіття фітнес-програм визначається прагненням задовольнити різні фізкультурно-спортивні й оздоровчі інтереси широких верств населення. Враховуючи, що до змісту поняття фітнес входять багатофакторні компоненти (планування життєвої кар'єри, гігієна тіла, фізична підготовленість, раціональне харчування, профілактика захворювань, соціальна активність, психоемоційна регуляція, в тому числі боротьба зі стресами та інші фактори здорового способу життя), кількість фітнес-програм, які створюються, практично не обмежена.
Дата добавления: 2016-02-02; просмотров: 5180;