Поняття і правові принципи фінансування державних і муніципальних видатків

Державні й муніципальні видатки здійснюються в порядку фі­нансування. Фінансування державних видатків — це заснова­ний на правових нормах плановий, цільовий, беззворотний і безвіплатний відпуск коштів, що здійснюється з урахуванням оптимального об'єднання власних, кредитних і бюджетних джерел фінансування в міру здійснення плану використання коштів для виконання державних функцій з дотриманням ре­жиму економії і при постійному контролі.Фінансування — беззворотний і безвіплатний відпуск коштів. Воно здійснюєть­ся з різних джерел: бюджетів різних рівнів — від Державного до сільського, позабюджетних цільових фондів, власних кош­тів державних і муніципальних підприємств. Залежно від дже­рел фінансування можна виділити три його види: бюджетне, самофінансування, кредитування.

Основні одержувачі коштів при фінансуванні — це держав­ні органи, підприємства, організації державної та комунальної форми власності. Використовуються різні форми фінансуван­ня. Підприємства й організації державної і муніципальної фор­ми власності, що мають економічну і фінансову самостійність і одержують прибутки, з бюджету покривають тільки частину своїх видатків. Основним принципом їх фінансування є опти­мальне об'єднання власних, бюджетних і позичених коштів при покритті витрат1.

Підприємства й організації, які є неприбутковими і всі ви­датки покривають бюджетними асигнуваннями, мають назву бюджетних (п. 6 ст. 2 Бюджетного кодексу).

Загальними принципами фінансування є:

• цілеспрямованість;

• фінансування в міру виконання робіт і послуг;

• дотримання фінансової дисципліни.

Цілеспрямованість означає, що всі витрати мають цільове призначення: поточні видатки, капітальні, на зарплату, стипен­дії, відрядження тощо.

Фінансування в міру виконання робіт і послуг—коли кош­ти відпускаються відповідно до фактичного виконання робіт і послуг (не "під план", а в міру виконання плану) кількісними і якісними показниками.

Дотримання фінансової дисципліни і режиму заощаджен­ня— це принцип законності у фінансовій діяльності, точне і неухильне дотримання порядку, строків, звітності тощо.

Принцип дотримання режиму заощадження реалізується як при плануванні видатків, так і при використанні одержаних кош­тів. Дотримання цього принципу особливо важливе зараз, коли Державний бюджет України планується з дефіцитом, з'являють­ся проблеми виплат зарплати, пенсій, не фінансуються "довго­буди" тощо. Крім цих принципів, діє принцип одержання мак­симального ефекту при мінімумі витрат. Цей принцип важли­вий, коли не вистачає коштів на першочергові заходи.

ЛЕКЦІЯ 14








Дата добавления: 2015-12-26; просмотров: 697;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.002 сек.