Особливості функціонування валютного ринку України

Згідно Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою Постанова НБУ міжбанківський валютний ринок України - це сукупність відносин у сфері торгівлі іноземною валютою в Україні між суб'єктами ринку, між суб'єктами ринку та їх клієнтами (у тому числі банками-нерезидентами), а також між суб'єктами ринку і Національним банком.

Міжнародний валютний ринок - це сукупність відносин у сфері торгівлі іноземною валютою за межами України між суб'єктами ринку та іноземними контрагентами, які за дорученням і за рахунок суб'єктів ринку здійснюють торгівлю іноземною валютою за межами України.

Операції на міжбанківському валютному ринку України дозволе­но здійснювати тільки суб'єктам цього ринку, до яких належать Національний банк України, уповноважені банки та уповноважені кредитно-фінансові установи, а також валютні біржі.

Уповноваженими банкаминазивають будь-які комерційні бан­ки, офіційно зареєстровані на території України, що мають генераль­ну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, а також здійснюють валютний контроль за операціями своїх клієнтів. Відповідно уповноваженими кредитно-фінансовими уста­новами називають установи, що мають генеральну ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій і здійснюють контроль за валютними операціями клієнтів. Власні операції банку з купівлі (продажу, обміну) іноземної валюти (власні операції) - це операції, проведені на підставі банківської ліцензії та письмового дозволу на здійснення операцій з валютними цінностями з власної ініціативи банку в межах лімітів відкритої валютної позиції банку.

Генеральні ліцензії видаються Національним банком України комерційним банкам та іншим кредитно-фінансовим установам на весь період дії режиму валютного регулювання на здійснення валют­них операцій, що не потребують індивідуальної ліцензії.

Індивідуальні ліцензії Національний банк України видає на здій­снення разових валютних операцій на період, необхідний для їх здійснення.

Уповноважені банки та фінансово-кредитні установи можуть ку­пувати іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку з метою формування резервів під заборгованість в іноземній валюті для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями, виконан­ня власних зобов'язань за операціями, пов'язаними зі сплатою коштів банкам-кореспондентам, міжнародним системам зв'язку.

Іноземна валюта, придбана резидентами через уповноважені бан­ки та уповноважені кредитно-фінансові установи на міжбанківсько­му валютному ринку України для забезпечення виконання зобов'я­зань перед нерезидентами, має бути використана резидентом протя­гом п'яти робочих днів з часу зарахування її на його поточний ра­хунок на цілі, зазначені в заяві на купівлю іноземної валюти.

У разі порушення резидентами термінів використання валюти придбана іноземна валюта продається уповноваженим банком про­тягом п'яти робочих днів на міжбанківському валютному ринку. При цьому додатна курсова різниця, що може виникнути за такою опера­цією, щокварталу направляється до Державного бюджету України, а від'ємна курсова різниця відноситься на результати господарської діяльності резидента.








Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 676;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.