Застосування власного стилю.

При перегляді тексту в потрібних місцях застосовуються особливості стилю, прийнятого для даного типу видань – набір орфографічних, лінгвістичних і типографських правил, що застосовуються видавництвом при редагуванні й друкуванні.

Лінгвістичні особливості – список пріоритетів для стилів орфографії, пунктуації, абревіатури і т.д., використовуваних видавництвом для типографського набору відповідно до прийнятих угод — наприклад, іноземні слова в основному тексті виділятимуться курсивом або будуть братися у лапки (розрізняються типографські лапки («») і так звані круглі лапки ( " ")).

Стильові особливості можуть значно розрізнятися для різних видавництв, а також для різних проектів усередині одного видавництва. В одних випадках, стиль рукопису залишається незмінним або в нього вносяться мінімальні зміни, при цьому редактор покладається на власний досвід, смак (або на якісь стандартні вимоги). В інших випадках, наприклад, при підготовці багатотомних творів або при наявності великого штату редакторів, мається великий список рекомендацій, що містять точні вказівки редакторам, у якому вигляді повинен бути представлений матеріал.

Існують типові рекомендації, якими варто керуватися при використанні власного стилю.

1. Довідкова література.Вибрати стандартний довідник, що буде використовуватися у всіх спірних ситуаціях у питаннях правопису й стилістики. Як правило, це «Орфографічний словник української мови».

2. Дати. Формат використання дат: 8 січня 1998 року; 08.01.98 або якось інакше; позначення для написання століть: XXI століття або 21-й століття і т.д.

3. Числа. Визначити, коли буде використовуватися написання чисел словами, а коли цифрами. (Як правило, числа до десяти пишуться словами, а подальші — цифрами). Як представляти складені числа, наприклад, 801-809 або 801-9.

4. Капітель. Випадки використання капітелі – способу оформлення тексту, при якому малі літери отримують вигляд прописних і збільшуються в розмірі, але залишаються, як і раніше, менше «справжніх» прописних приблизно на 20 %. (Більшість сучасних стилів видання припускає мінімальне використання капітелі).

5. Пунктуація. Проставляти крапки після абревіатур і заголовків; використовувати в прямій мови лапки або тире; спосіб розташовувати бібліографічних і довідкових даних.

6. Використання типографських прийомів. Вирівнювання цифр по базовій лінії шрифту; виділення посилань у тексті курсивом, зірочками або цифрами з номерами посилань; застосування курсиву або напівжирного шрифту для довідкової літератури й бібліографії.

7. Вимоги до набору. Кількість припустимих послідовних рядків із переносами; допустимість «висячих» рядків і т.п.

Після вибору стилю потрібно визначити структуру книги — список указівок по розміщенню друкованих полос, ілюстрацій, визначити наявність і допустимість порожніх полос.








Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 946;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.