ЗАСТОСУВАННЯ ГІБРИДНОЇ СИЛОВОЇ УСТАНОВКИ
Відмінною особливістю гібридної силової установки є використання двох і більше джерел енергії і відповідним їм двигунів, що перетворюють енергію в механічну роботу.
Незважаючи на різноманіття джерел енергії (теплова енергія бензину або дизельного палива, електроенергія, енергія стисненого повітря, енергія стисненого (зрідженого) газу, сонячна енергія, енергія вітру та ін) в промисловому масштабі в гібридній силовій установці використовується комбінація двигуна внутрішнього згоряння та електродвигуна.
Головна перевага гібридної силової установки полягає в суттєвому скороченні витрати палива і викидів шкідливих речовин в атмосферу, яке досягається:
- узгодженій роботі ДВС і електродвигуна;
- застосуванням акумуляторів великої місткості і суперконденсаторів;
- використанням енергії гальмування, тобто рекуперативне гальмування, перетворює кінетичну енергію руху в електроенергію.
Необхідно відзначити, що більший ефект від гібридної силової установки спостерігається при русі в міському циклі, який характеризується частими зупинками, роботою в режимі холостого ходу. При русі з постійною високою швидкістю (приміський цикл) гібридні силові установки не так ефективні.
Залежно від характеру взаємодії двигуна внутрішнього згоряння та електродвигуна розрізняють такі схеми гібридних силових установок:
- послідовна схема;
- паралельна схема;
- послідовно-паралельна схема.
ВИКОРИСТАННЯ У ДВЗ
НОВИХ ТИПІВ РОБОЧИХ ПРОЦЕСІВ
Використання у ДВЗ нових типів робочих процесів з високими значеннями hе, є рішенням, яке найбільш повно відповідає завданню підвищення ефективності й екологічної безпеки транспортної енергетики.
В області автотракторних ДВЗ положення слід вважати відносно нормальним, що викликане постійною жорсткістю екологічних вимог (планомірне введення в дію екологічних норм Євро-2, -3, -4 і т.д.) і адекватною відповіддю на них з боку виробників двигунів.
Поліпшення параметрів і характеристик суднових двигунів здійснені за допомогою непринципових, з погляду термодинаміки, конструктивних удосконалень, таких як підвищення ступеня наддування, електронне керування упорскуванням палива й т.п., а також за рахунок застосування нових конструкційних матеріалів, підвищення якості палив і мастил, удосконалювання технології механічної обробки деталей і зборки двигунів.
РОЗРОБКА НОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ДВИГУНІВ
Дата добавления: 2015-11-26; просмотров: 1125;