РОБОЧІ ЦИКЛИ ЧОТИРИТАКТНИХ ДВИГУНІВ І ПОКАЗНИКИ ЇХ РОБОТИ
Робочий цикл чотиритактного дизеля (рис. 4) подібний двигуну з іскровим запалюванням, й також складається із чотирьох тактів: - впуску, - стиснення, - розширення й - випуску. Однак робочий цикл дизеля суттєво відрізняється від робочого циклу двигуна з іскровим запалюванням. У циліндр дизеля надходить чисте повітря, а не паливо-повітряна суміш. Повітря стискується з високим ступенем стиску, внаслідок чого значно підвищується його тиск і температура. Наприкінці стиску в нагріте повітря з форсунки впорскується мелкораспыленное паливо, що запалюється не від електричної іскри, а від зіткнення з гарячим повітрям. Тому дизель називають двигуном із запаленням від стиску. Горюча суміш у цьому двигуні утворюється при упорскуванні палива вцилиндр.
Рис. 4 Рабочий цикл одноцилиндрового четырехтактного дизеля:
а —такт впуска; б—такт сжатия; в —такт расширения; г— такт выпуска; / — впускной клапан; 2 — форсунка; 3 — выпускной клапан; 4 — цилиндр; 5 — поршень; 6—топливный насос высокого давления
ТАКТ ВПУСКУ – поршень переміщається від ВМТ до НМТ. Відкритий впускний отвір. Завдяки створюваному розрядженню циліндр заповнюється повітрям. Тиск наприкінці такту – 0,075…0,95 Мпа Температура суміші – 90…125°С.
ТАКТ СТИСНЕННЯ – поршень переміщається від НМТ до ВМТ. Закриті впускне й випускне отвори. Повітря в циліндрі стискується. Тому що ступінь стиску в дизельному двигуні вище (15…20), те буде більш високим тиск і температура. Тиск наприкінці такту – 3…5 Мпа Температура суміші – 600…700°С Така висока температура стисненого повітря необхідна для запалення, що впорскується в циліндр дизельного палива.
ТАКТ РОЗШИРЕННЯ (робітник хід) – наприкінці такту стиску в циліндр через форсунку під тиском 15…20 Мпа впорскується мелкораспыленное дизельне паливо. Змішуючись із розпеченим повітрям, паливо запалюється, у наслідку чого тиск у циліндрі підвищується до 7…9,8 Мпа, а температура досягає 1800…2000°С. Під дією тиску, що створився, поршень переміщається від ВМТ до НМТ. Впускне й випускне отвори закриті. Тиск знижується до 0,3…0,5 Мпа, а температура до 700…900°С.
ТАКТ ВИПУСКУ – поршень рухається від НМТ до ВМТ. Відкритий випускний отвір. Температура газів знижується до 300…400°С, а тиск становить 0,11…0,12 Мпа. гази, що відробили, виштовхуються із циліндра. Після закінчення такту випуску при подальшім обертанні колінчатого вала робочий цикл повторюється в тій же послідовності.
Дата добавления: 2015-11-26; просмотров: 999;