ВИМОГИ ДО ТРАНСПОРТНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК
ТРАДИЦІЙНІ АВТОТРАНСПОРТНІ
ЕНЕРГОУСТАНОВКИ
ТРАНСПОРТНІ ЕНЕРГЕТИЧНІ УСТАНОВКИ
ВИМОГИ ДО ТРАНСПОРТНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК
Транспортна енергетична установка - комплекс машин, механізмів, джерел енергії, систем і пристроїв:
- якій приводить транспортний засіб у рух;
- забезпечує всіх споживачів живлення енергією.
Рис. Транспортні енергетичні установки
ТРАНСПОРТНІ ЕНЕРГЕТИЧНІ УСТАНОВКИ
ВИМОГИ ДО ТРАНСПОРТНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК
Транспортні енергетичні установки на базі поршневих ДВС, газових, парових, парогазових турбін і інших двигунів є основними джерелами одержання механічної роботи на Землі, яка використовується безпосередньо або перетворюється в інший вид енергії.
Транспортні енергоустановки є основними споживачами природної вуглеводневої сировини й атмосферного повітря й головними джерелами забруднення навколишнього середовища.
Потребление топлив в мире по видам
на различном транспорте
Очікуване виснаження запасів природних вуглеводнів вимагає від світового співтовариства вирішення двох очевидних проблем:
- пошук альтернативних видів палива й поновлюваних джерел енергії й перехід на їхнє використання;
- підвищення ефективності (потужності, паливної економічності, надійності) існуючих енергетичних установок для одержання виграшу в часі у зв'язку з необхідністю вирішення проблем виснаження природних запасів і забруднення навколишнього середовища з метою здобути наукові знання, на основі яких можна буде перейти до нових видів транспортної енергетики.
Із усього безлічі двигунів, що становлять основу транспортних енергетичних установок, найвищими значеннями ефективного ККД (hе) мають дизельні ДВЗ - 0,45÷0,48. Для установок з розгорнутими системами утилізації теплоти hе досягає 0,55.
Проте до 40 % від теплоти, отриманої при згорянні палива, відводиться в навколишнє середовище через систему охолодження й з відпрацьованими газами, що становить так звані теплові втрати.
Дата добавления: 2015-11-26; просмотров: 1723;