Здійснення організації ВПП непрофесійними педагогами.
Дійсно, плануванням, організацією і проведенням навчально-виховного процесу у військах займаються посадові особи органів військового управління, штабів, командири і начальники всіх рівнів. В основному це офіцерський склад. Він, як правило, не має спеціальної педагогічної освіти, що, здавалось би, не є позитивним моментом в його військово-педагогічній діяльності. Але переважна частина офіцерів має багатий службовий досвід, досвід роботи з людьми, професійні знання, високий рівень бойової майстерності, вищу освіту, отриману у вищих військових навчальних закладах. Усе це є тим позитивом, що дозволяє військовим керівникам не тільки грамотно організовувати в своїх підрозділах і частинах військово-педагогічний процес, але й будувати його з урахуванням останніх досягнень і вимог військової справи.
Таким чином, знання офіцером мети, змісту, методики організації та здійснення військово-педагогічного процесу, врахування у своїй військово-професійній діяльності його особливостей забезпечують постійну бойову готовність військових підрозділів і частин, яка гарантує успішне виконання ними своїх функціональних обов’язків.
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
• Загальний висновок з теми заняття:
Військова педагогіка як галузь педагогічної науки озброює військових керівників необхідними знаннями для здійснення в підрозділах і частинах ЗСУ грамотного і ефективного військово-педагогічного процесу, який в свою чергу вирішує проблему підготовки дійсного військового професіонала, готового захищати свій народ, свою Державу.
• Постановка завдань на самостійну роботу:
1. Допрацювати свої записи в конспекті з теми заняття.
2. Звернутися до навчального посібника «Основи військової педагогіки»
2009 року (п.п. 1.1.; 1.2.).
• Відповіді викладача на запитання студентів.
Лекцію розробив доцент кафедри № 801
працівник ЗСУ Кравченко І.В.
Лекція обговорена та схвалена на засіданні ПМК
Протокол № від „___” _________ 20 року
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 986;