Основи організації обліку витрат
Сукупність процесів збирання, обробки та видачі підсумкової обліково-економічної інформації з обліку витрат підприємства та калькулювання собівартості продукції є однією з найбільше складних і важливих підсистем у загальній системі обліково-економічної інформації. Необхідність безперервного зниження рівня витрат виробництва, виявлення резервів у використанні матеріальних і трудових ресурсів потребують своєчасної, повної та специфічної інформації, формування якої забезпечує облік витрат підприємства.
Об'єктами організації обліку витратта обліково-економічними завданнями, розв'язання яких забезпечує підсистема, є: облік витрат за видами діяльності підприємства;
- облік витрат за економічними елементами;
- облік витрат основного і допоміжних (підсобних) виробництв;
- калькулювання собівартості продукції;
- організація роботи облікового апарату.
Кожне з перерахованих завдань на практиці деталізується на більш конкретні завдання і об'єкти, у розрізі яких і здійснюють упорядкування та подальше удосконалення обліку витрат та калькулювання собівартості продукції.
Для успішного функціонування підсистеми обліку витрат необхідно створити певні передумови: забезпечити досконалу структуру управління виробництвом (відповідність організаційного поділу виробництва на цехи та дільниці технологічному процесу, доцільність цехової або без цехової структури); науково-обґрунтоване нормування витрат виробництва та запровадити систему нормування витрат, адаптовану до обліку витрат і калькулювання собівартості продукції; теоретично обґрунтовані та практично апробовані принципи та методи обліку витрат; наявність сучасної комп'ютерної техніки та кваліфікованих кадрів.
У проекті організації обліку витрат та калькулювання собівартості продукції узагальнюються методи і способи обліку витрат, що відповідають формі обліку та наявним засобам комп'ютерної техніки. Проект складається з розділів: і) загальна частина; 2) організація обліку витрат; 3) організація калькулювання собівартості продукції; 4) особливості організації роботи облікового апарату (табл. 10.1).
Таблиця 10.1
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 658;