Елементи облікової політики по запасах

 

Назва елементів облікової політики Варіанти методів оцінки і обліку запасів
Поріг суттєвості Підприємством встановлюється поріг суттєвості для оприбуткування запасів на баланс
Одиниця обліку за­пасів найменування; однорідна група (вид)
Методи оцінки ви­буття запасів ідентифікованої собівартості відповідної одини­ці запасів; середньозваженої собівартості; собі­вартості перших за часом надходження запасів (ФІФО); нормативних затрат; ціни продажу.
Методи обліку тран­спортно-заготівель­них витрат порядок обліку (ідентифіковано чи загалом) і роз­поділу транспортно-заготівельних витрат; - окремий субрахунок обліку транспортно-заготі­вельних витрат.

Номенклатура запасів- це систематизований перелік мате­ріальних цінностей, упорядкований за їх роллю у процесі вироб­ництва та технічними властивостями. У номенклатурі про кожну одиницю обліку запасів наводять таку інформацію: технічно пра­вильну назву, повну технічну характеристику (сорт, розмір, марка та ін.), одиницю виміру і номенклатурний номер.

Номенклатурним номеромназивають постійно діюче скоро­чене позначення умовно присвоєне кожній назві цінностей. Но­менклатурний номер зазначають на документах, якими оформ­ляють рух запасів, і в усіх облікових регістрах. Використання номенклатурних номерів зменшує кількість помилок в обліку одного і того ж виду запасів. Номенклатурний номер може бути цифровим, літерним та комбінованим.Найбільш по­ширеною в нинішніх умовах є цифрова номенклатура. її розробля­ють за серійною або десятковою системою.

При серійній нумераціїувесь перелік запасів поділяють на групи за обраною ознакою, якою найчастіше є призначення того чи іншого виду матеріальних цінностей (основні матеріали, допо­міжні матеріали, напівфабрикати, паливо, запасні частини). Гру­па складається з однакових за техніко-економічними характерис­тиками запасів. Мінімальна кількість груп залежить від кількості рахунків та субрахунків, а максимальна дорівнює 10 для того, щоб при шифруванні груп достатньо було одного цифрового знака. Пе­релік номенклатурних номерів розробляється у таблиці, де запаси поділяють на групи та підгрупи. У кожній підгрупі складається де­тальний перелік запасів і кожний сорто-розмір записується окре­мою позицією (табл. 8.3).

Таблиця 8.3








Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 978;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.