Лабораторний практикум

Основи механіки.

 

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК

ДЛЯ СТУДЕНТІВ

ФАКУЛЬТЕТУ ЕЛЕКТРОНІКИ

 

ЛЬВІВ

Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка

Загальний фізичний практикум посідає провідне місце в системі університетської підготовки спеціалістів. Як невід’ємна частина курсу загальної фізики, він є важливим в ознайомленні студентів з експериментальними основами фундаментальних фізичних законів і явищ, у виробленні в них навичок експериментатора-дослідника. Головні завдання практикуму такі:

навчити користуватися теоретичним матеріалом для аналізу конкретних фізичних ситуацій, експериментально вивчати основні фізичні закономірності, визначати точність і ступінь достовірності отриманих результатів;

ознайомити із сучасними приладами, принципами їхньої дії, дати загальні відомості про галузі застосування приладів;

дати практичні навики користування вимірювальною апаратурою та експериментальними установками.

Лабораторні роботи, описані у цьому навчальному посібнику, сформовані відповідно до цих завдань з метою надати необхідну допомогу студентам під час підготовки і виконання ними лабораторних робіт із механіки.

До кожної лабораторної роботи наведено перелік завдань, які студент повинен виконати під час заняття; необхідне приладдя для роботи; мінімальний перелік питань, які студенти зобов’язані засвоїти для виконання роботи (з посиланням на доступні посібники); опис установки; виведення робочої формули; порядок виконання роботи; мінімальну кількість контрольних запитань для перевірки самопідготовки студентів; обов’язковий перелік питань, які повинні бути відображені у звіті про виконану роботу.

Навчальний посібник призначений для студентів фізико-технічних спеціальностей природничих факультетів університетів і містить стислий опис теоретичних основ курсу „Механіка” та методичні рекомендації до виконання дванадцятьох лабораторних робіт з курсу механіки. У них наведена вся інформація, необхідна студенту для підготовки і виконання лабораторної роботи, зокрема: назви лабораторних робіт, перелік завдань, необхідне приладдя, перелік теоретичних питань для самопідготовки, детальна інструкція для виконання експерименту та математичного опрацювання ориманих результатів і контрольні запитання для перевірки самопідготовки. На початку наведено зразок форми звіту про виконану роботу.

Крім запропонованих посібників, для самопідготовки автори рекомендують користуватись конспектом лекцій, а також літературою, запропонованою лектором.

Під час самопідготовки до виконання лабораторних робіт рекомендуємо такий перелік першоджерел, посилання на які є в кожній лабораторній роботі:

1. Кучерук І.М., Горбачук І.Т., Луцик П.П. Загальний курс фізики. У трьох томах. Т.1. Механіка. Молекулярна фізика і термодинаміка. К., Техніка, 1999. 532 с.

2. Кушнір Р.М., Загальна фізика. Механіка. Молекулярна фізика. Львів, 2003. 403 с.

3. Іванків Л.І., Палюх Б.М., Механіка. К., 1995, 227 с.

4. Бушок Г.Ф., Венгер Є.Ф., Курс фізики. Книга 1. Фізичні основи механіки. Молекулярна фізика і термодинаміка. К., Вища школа, 2002, 375 с.

5. Матвеєв О.М. Механіка і теорія відносності, К., Вища школа, 1993, 287 с.

 

 








Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 1213;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.