Експертиза абортів

Аборти можна підрозділяти на повні і неповні. Повний аборт – це переривання вагітності, при якому всі ембріони розсмоктуються або гинуть усі плоди; неповний — коли у багатоплідних самок гине один або кілька плодів, решта нормально розвиваються і народжуються здоровими.

За часом переривання вагітності аборти можуть бути: ранні (в першій половині вагітності) і пізні (в другій половині вагітності).

При експертизі абортів слід ураховувати їх етіологію: аборти пов’язані з дією факторів інфекційної, інвазійної або незаразної природи.

Причинами інфекційних абортів можуть бути збудники бруцельозу, вібріозу, лістеріозу, лептоспірозу і ін.; інвазійних – збудники трихомонозу, фасціольозу, токсоплазмозу і ін.

Експерт повинен мати на увазі, що при незначній кількості абортів невідомої етіології слід звернути увагу на виявлення грибкової інфекції.

До незаразних абортів відносять аліментарні, травматичні, гормональні, від неправильної експлуатації тварин, при патології плода і його оболонок, патології матки, приховані, навмисне приховані; а також аборти при внутрішньоматковому отруєнні плодів газами, при психічних стресах; ятрогенні аборти.

Аліментарні аборти спостерігаються при гіпоавітамінозах (А, Е), однобічному годуванні кислими кормами, рослинами, які містять нітрати, а також при мінеральній недостатності раціону вагітних самок.

Травматичні аборти, як правило, реєструються в другій половині вагітності; виникають при грубому ректальному дослідженні, фіксації тварин за носову перегородку, у свиноматок при груповому утриманні супоросних свиноматок.

Аборти від неправильної експлуатації виникають внаслідок надмірної тяжкої експлуатації, що призводить до тривалого кисневого голодування самки і плода, який гине.

Психічні стреси можуть стати причиною аборту, наприклад, в ситуації, коли на косяк кобилиць накинулися вовки. Незважаючи на те, що косяк не рухався, значна частина кобил абортувала.

Гормональні аборти спричиняють різні порушення гормональної діяльності, наприклад, гіпофункція жовтого тіла, яєчників і ін.

Аборти ятрогенного походження – це аборти, що викликані діагностичними і лікувальними процесами. Сюди можна віднести аборти внаслідок призначення вагітним синестролу, арекалшу, прозеріну, пілокарпіну, СЖК і ін.

Аборти при патології матки. Зрощення матки з оточуючими тканинами, переродження її стінки з утворенням рубців призводять до порушення живлення плода, плід може загинути. Внаслідок сенсибілізації організму алергенами вагітна матка набуває надмірної збудливості, через яку може наступити аборт.

Приховані аборти виникають внаслідок розсмоктування зародка, ембріональної смерті. Причини: авітамінози (А, Е), інфікування яйцевої клітини, генетична несумісність сперміїв і яйцевої клітини.

Експертиза навмисне прихованого аборту дуже складна, потребує високої кваліфікації експерта. Експерту необхідно вияснити ряд питань.

Чи було досліджено самку в стані вагітності; в який строк вагітності відбувся аборт; причини аборту (мимовільний, травматичний, аліментарний, ятрогенний і ін.); скільки часу минуло з моменту аборту до обстеження самки.

Ветеринарний спеціаліст, якщо не записує даних про стан матки і яєчників тварини, практично не може поставити діагноз на персистентне жовте тіло, кісти, атрофічні процеси. Необхідне ретельне дослідження абортованого плоду, плаценти. Експерт повинен проаналізувати умови годування, утримання, експлуатації. Правильні відповіді можливі лише після комплексного дослідження.








Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 948;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.