Перинатальна патологія

Сукупність патологічних змін, що відбуваються в плодах за період внутрішньоутробного життя і у новонароджених протягом першого тижня життя, називається перинатальною патологією. У судово-ветеринарній практиці доводиться мати справу з експертною оцінкою втрат, спричинених перинатальною патологією. Як відомо, 90 -95 % загальних втрат тварин доводиться на молодняк. Перинатальну патологію ділять на антенатальну (дородову), інтранатальну (під час акту родів) і постнатальну (післяродову), або неонатальну. Вона відображає складні біологічні взаємостосунки (генетичні і внутрішньоутробні) з батьківським організмом, а також з екзогенними факторами самого різного походження.

До порушень внутрішньоутробного росту і розвитку організму відносяться наступні патологічні процеси і стани: бласгопатії, ембріопатії і фетопатії.

Бластопатії – патологія бластоцисти в період дроблення зиготи до утворення ембріона і трофобласта. Патогенез змін пов'язаний з ураженням бластоцисти під час дроблення і утворення самостійних ростових центрів.

Ембріопатії – патологія ембріона в період, протягом якого відбувається закладка органів, амніона і хоріона. У цей період можуть виникати вроджені вади розвитку, що є стійкими морфологічними змінами органів, частини тіла, що виходять за межі анатомічної будови, властивої тваринам певних видів, а також смерть ембріона і аборт.

Фетопатії – патологія плоду в пізній період внутрішньоутробного розвитку організму, що характеризується порушенням тканинного морфогенезу з деструктивними або реактивними змінами у вигляді дистрофії, атрофії, некрозу, розладів крово- і лімфообігу, запалення, імунопатологічних реакцій (вродженого імунного дефіциту), різних хвороб неінфекційної, інфекційної і інвазійної природи. Можливі також смерть плоду, його муміфікація (суха гангрена) і викидень або мертвонародження при повній відсутності самостійного зовнішнього акту дихання з тотальним ателектазом легенів, які при зануренні у воду тонуть (легенева проба на мертвонародження). У практиці спостерігався випадок тривало протікаючої вагітності у корови — більше відомих строків вагітності. У корови з'явилися ознаки родів, але розтелитися вона не могла. При дослідженні корови виявилося, що в її родових шляхах знаходиться маленький плід в стані муміфікації. Після його витягання відновився фізіологічний стан органів розмноження у корови.

Викидень плоду (аборт) найчастіший буває через якісь хвороби або травми, але в окремих випадках можливий при грубому ректальному дослідженні тварини на вагітність. Плід, що зробив хоча б один самостійний акт дихання, признається новонародженим. При його загибелі з різних причин легені при зануренні у воду плавають на поверхні води.

Ветеринарним фахівцям нерідко доводиться надавати допомогу при патологічних родах, при затриманні посліду у, корів, при визначенні вагітності, життєздатності плоду тощо. При експертизі слід ураховувати, що. подібну роботу лікар нерідко вимушений виконувати в: надзвичайно несприятливих умовах.

В судовій практиці виникають різноманітні запитання:

1. Судово-ветеринарно-акушерська експертиза асептики : рододопомоги.

2. Рододопомога і раптовий падіж породіллі.

3. Експертиза ушкоджень при родовому процесі.

4. Випадки судово-ветеринарної експертизи затримання посліду у корів.

5. Експертиза абортів.

6. Визначення мертвонародженості, асфіксії плода і т.д.








Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 972;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.