Експертиза рододопомоги

Успіх при наданні допомоги роділлі залежить від правильної постановки діагнозу, від досвіду ветеринарного лікаря. Після збирання анамнезу ветеринарний працівник повинен провести попереднє дослідження тварини і накреслити реальний план оперативного втручання. При обстеженні родових шляхів внутрішньою пальпацією він повинен встановити положення плоду, позицію, членорозташування, передлежання плоду і ін. Необхідно суворо дотримуватися правил асептики і антисептики. Слід звернути увагу на виконання правил особистої гігієни.

Ігнорування проведення диференційної діагностики при наявності в родових шляхах більше двох кінцівок може спричинити небажаний наслідок; необхідно переконатися в наявності одного або двох плодів.

Необережні дії при рододопомозі можуть спричинити травму, занесення в родові шляхи мікрофлори. Дане питання експерт повинен розглянути з різних точок зору. Чи виникли травми довільно або внаслідок дій ветспеціаліста, звідки з'явилося джерело інфікування і чи була можливість уникнути його. У випадку послідовних дій двох спеціалістів необхідно з'ясувати, на якій стадії рододопомоги могло статися ураження родових шляхів.

В судовій ветеринарній експертизі важливе значення має виявлення умов, в яких працював ветспеціаліст. Нерідко допомогу доводиться надавати в несприятливих обставинах, на тваринному дворі, де майже немає умов для підтримки асептики і антисептики. Експерт повинен провести співбесіду зі свідками рододопомоги, хоча свідчення їх не завжди бувають об'єктивними.

Раптова смерть роділлі може настати в процесі рододопомоги або в пуерперальний період. Причини :можуть бути різні; частіше внутрішня кровотеча з травмованої матки, розрив порожнистої вени, апоплексія мозку. При важких потугах іноді відбувається розрив серцевих клапанів і навіть пневмоторакс. Раптова смерть роділлі може бути обумовлена ігноруванням анамнезу, неповним клінічним дослідженням, особливо, органів кровообігу і травлення. Вагітність і родовий процес різко ускладнюють перебіг і травматичного ретикуліту, перикардиту, ретикулоперщоніту. Недосвідчені лікарі іноді припускаються помилки під час рододопомоги коровам через невміння точно визначити кількість плодів у матці.

При нормальних родах можливі травми зовнішніх і внутрішніх родових шляхів. Легкі травми при недотриманні асептики, антисептики можуть привести до флегмонозного запалення; глибокі – до післяпологової інфекції. Факторами, які сприяють подібним ушкодженням, є вік роділлі, вузький таз, недорозвиненість статевих органів, перерозвинення плоду, а також потворності. Травми можуть бути і в процесі бурхливих перейм, потуг. Це можуть бути мимовільні розриви матки, обумовлені бурхливими переймами (потугами) при закритій шийці, при неправильному положенні плода, при вузькому тазі матері, при енергійних рухах плода, при аномаліях плаценти у корови. Трапляються розриви і під час розкручування матки.

Мимовільні розриви відбуваються, як правило, на нижній стінці, яка прилягає до шийки матки. По формі вони зигзагоподібні. При порівнянні рани з боку слизової і серозної оболонок завжди дещо довша вона з боку серозного покриву.

Експертиза необхідна при перфорації матки внаслідок грубої рододопомоги. Неправильне використання акушерських інструментів є найчастішою причиною перфорації матки. Вона може відбутися через грубе поводження при виправленні підігнутих кінцівок, вирівнюванні кінцівки без захоплення копита рукою, недостатнім відштовхуванням плоду.

Необхідно диференціювати мимовільні розриви від лікарських. Особливість розриву матки очним гачком в тому, що з боку слизової оболонки він більш довгий, ніж з боку серозної. Іноді зустрічаються великі неповні надриви слизової і м'язової оболонок, які поступово переходять в повну перфорацію матки; направлення їх поздовжнє, різних розмірів. Можливі випадки розриву матки під час оперативного видалення плода, наприклад, при міцному з'єднанні котиледонів з карункулами, відрив останніх призводить до перфорації матки.

У всіх випадках, якщо відбулася перфорація матки, ветеринарний лікар повинен відправити сільськогосподарську тварину на забій.

При проведенні експертизи розривів матки необхідно з'ясувати наявність або відсутність умов, які сприяють перфорації матки: неправильна будова таза роділлі, перерозвинення плоду, недостатнє розкриття шийки матки, загальна недорозвиненість самки і ін. Важливо урахувати і умови, в яких надавалась допомога кваліфікованими особами, і інші фактори.








Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 786;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.