Гіпотрофія новонароджених

Гіпотрофією називають незрілість, або недорозвинення, новонароджених. Найбільш часто зустрічається у телят, поросят і ягнят.

Етіологія і патогенез. Гіпотрофія може бути генетично обумовленою або виникає в результаті недостатнього або неповноцінного годівлі та незадовільного утримання тварин у період вагітності. Тривале незбалансоване годування вагітних тварин призводить до розладу обміну речовин, зниженню енергії росту і розвитку плоду і в результаті до появи на світ слабкого потомства із зниженим вмістом еритроцитів і гемоглобіну, гіпопротеїнемією і гіпоглікемією. Такі тварини страждають вродженим комбінованим імунним дефіцитом, схильні до різних хвороб і часто гинуть.

Патологоанатомічні зміни. Гіпотрофіки мають меншу живу масу, ніж нормально розвинені тварини, і нижчу середню вгодованість. У них рідке, сухе, коротке і жорстке волосся, нееластична шкіра, жиру в підшкірному шарі і в інших депо немає. Внаслідок стоншування жирової подушки і власне жирової сумки очі запалі. М'язи гідремічні. Скелетні м'язи, кісткова тканина, молочні зуби недостатньо розвинені, маса внутрішніх органів менша, ніж у нормально розвинених тварин. Часто знаходять ателектази легень.

Діагноз. Хворобу діагностують з урахуванням росту, маси і розмірів тіла, які у гіпотрофіків нижчі загальноприйнятих середніх показників для кожної породи тварин.








Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 1218;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.