Закон синергії

Закон синергії формулюється так: для будь-якої організації існує такий набір елементів, за яким її потенціал завжди буде суттєво більшим простої суми потенціалів елементів, які до неї входять (люди, комп’ютери тощо), або суттєво меншим.

Задача керівника полягає у тому, щоб знайти такий набір елементів, за якого синергія носила б творчий характер.

Закон синергії може бути реалізованим у трьох варіантах.

Перший варіант: керівник і підлеглі нічого не знають про закон синергії.

Результат стихійної дії закону.Керівник і персонал, турбуючись про успішність своєї компанії, виходячи із коштів, будуть акцентувати свою увагу на особисті та професійні якості нових спеціалістів, технічні характеристики обладнання. Проте, дуже здібний професіонал і чудова людина може не вписатися до мікроклімату колективу та його віддача буде меншою; придбане першокласне обладнання може не реалізувати свої можливості в ряду вже існуючого морально застарілого обладнання або при відсутності необхідної підготовки персоналу. Таким чином, потенціал багатьох придбаних ресурсів може в сумі принести менший, за запланований результат. Так, наприклад, в 1945 р. в останні місяці Другої світової війні США та СРСР шукали та вивозили з Німеччини військових та цивільних спеціалістів екстракласу для робота на вітчизняних підприємствах. Німецькі спеціалісти добросовісно працювали на об’єктах, проте ефект синергії не був досягнутим. Цьому заважали численні перешкоди особистого та професійного характеру. У результаті, багатьом із цих спеціалістів дозволили повернутися на батьківщину до ФРН.

Другий варіант: керівник знає про закон, а його підлеглі – ні.

Результат дії закону. Керівник намагатиметься придбати або правильно розмістити ресурси в організації для досягнення гармонії та отримання позитивного ефекту синергії. Підлеглі можуть не зрозуміти стратегічних і тактичних міркувань керівника та почнуть супротивити згідно закону самозбереження (див. §3.4), так як не завжди непрофесіонал в області управління зможе правильно зрозуміти маневр керівника. Так, для підбору персоналу в до конкретного колективу, керівник повинен мати (або зібрати) свого роду досьє на кожного працівника, щоб якості нового співробітника одразу ж знайшли там своє місце та не створили незручностей для вже працюючих. Проте, багато працівників з більшим небажанням будуть давати достовірну та детальну інформацію про себе.

Це найгірший варіант, що приводить до нерозуміння дій керівника та персоналу.

Третій варіант: керівник та підлеглі знають про закон синергії.

Результат дії законубуде найкращим. Усі працівники в рамках своїх повноважень та відповідальності з розумінням будуть відноситись до дій керівника по гармонізації діяльності та ресурсів. Крім того, підлеглі будуть самі вдосконалюватися для досягнення синергії. Синергія – це перш за все сприятливий клімат, творча робота та прибуток.








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1028;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.