Організаційні фактори і т. ін.
Фактори розподілу –це здатність економіки розподіляти ресурси з метою досягнення такої динаміки економічного зростання, яке дає змогу забезпечити фактор пропозиції.
Розрізняють таки типи економічного зростання: екстенсивне, інтенсивне, змішане.
Заекстенсивного типузростання національного продукту здійснюється за рахунок залучення додаткових факторів виробництва (економічних ресурсів).
При інтенсивному типі економічне зростання відбувається за рахунок кращого, продуктивнішого використання ресурсів на основі застосування досягнень науково-технічного прогресу та кращих форм організації виробництва і збуту, розподілу, менеджменту.
Екстенсивний і інтенсивний типи економічного зростання у чистому вигляді майже не існують, вони часто переплітаються і поєднуються. Тому буде правильним розрізняти переважно інтенсивний або переважно екстенсивний тип економічного зростання. Віднесення економічного зростання до того чи іншого типу здійснюється в залежності від величини питомої ваги приросту виробництва, що отримується за рахунок суто якісної або суто кількісної зміни його факторів.
При змішаному типі економічного зростання відбувається поєднання інтенсивних та екстенсивних факторів; їхнє взаємодоповнення.
Поняття макроекономічної стагнації.Протилежним економічному зростанню є стан стагнації. Стагнація (лат. stagnum – стояча вода) –це застій, нерухливість, зупинення руху – зокрема відсутність як спаду, так й піднесення.
Економічна стагнація –це стан тривалого (хронічного) застою економіки чи навіть економічного спаду.
Стагнація характеризується:
- падінням попиту на вироблену продукцію;
- зменшенням обсягів виробництва через труднощі збуту продукції;
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 604;