Фінансова і господарська діяльність вищих навчальних закладів
Фінансування навчання у ВНЗ здійснюється за освітньо-професійними
програмами за рахунок:
- бюджетних коштів у відповідності до державного замовлення на підготовку фахівців;
- коштів юридичних та фізичних осіб у відповідності до укладених угод на підготовку фахівців;
- власних коштів особи у відповідності до укладених угод.
Джерела фінансування навчання особи за освітньо-професійною програмою визначаються у період конкурсних випробувань та зарахування до ВНЗ.
Розміри бюджетних коштів для підготовки фахівців з вищою освітою за напрямами і спеціальностями відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів та науково-педагогічних і наукових кадрів вищої кваліфікації визначаються у законі про Державний бюджет України.
Випускники вищих навчальних закладів, які раніше здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста і мали перерву в навчанні, можуть вступати до університету для навчання за програмою підготовки магістра лише за кошти фізичних та юридичних осіб.
Фінансування паралельних програм навчання та одержання другої спеціальності проводиться виключно на контрактній основі.
На вакантні місця, які фінансуються з відповідних бюджетів, можуть бути переведені за конкурсом особи, фінансування навчання яких здійснюється за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб, за умови погодження на це переведення відповідних замовників спеціалістів.
За договорами з підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами університет може здійснювати як додаткові платні послуги навчання за межами, встановленими державними ОПП. Платні освітні послуги не можуть надаватися замість або в межах обсягів основної діяльності, що фінансується за рахунок бюджетних коштів.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.97 р. № 38 до переліку платних послуг державних навчальних закладів у сфері освітньої діяльності включені:
- навчання іноземних та вітчизняних студентів понад державне замовлення в межах ліцензованого обсягу прийому (на умовах контракту з фізичними та юридичними особами);
- здобуття другої вищої освіти, другої кваліфікації молодшого спеціаліста, крім випадків, передбачених законодавством;
- післядипломна освіта понад державне замовлення;
- підготовка робітників різних професій понад державне замовлення;
- довузівська підготовка;
- навчання слухачів підготовчих відділень вищих навчальних закладів;
- переведення з одного до іншого вищого навчального закладу та поновлення навчання студентів, за винятком осіб, які перебували в академічній відпустці та переводяться або поновлюються з об'єктивних причин;
- повторне вивчення відрахованими студентами окремих дисциплін і курсів з наступним складанням іспитів:
- ліквідація студентами академічної заборгованості у разі їх переведення та поновлення, яка виникла внаслідок розбіжностей у навчальних планах;
- підготовка і перепідготовка робітників і спеціалістів за замовленням служб зайнятості населення;
- лекторії (з питань науки і техніки, культури та мистецтва, фізичної культури і спорту, правових знань тощо);
- платні курси, гуртки (факультативи) іноземних мов, комп'ютерної підготовки та ін.;
- консультації для різних категорій населення, підприємств і організацій різних форм власності, приватних осіб з питань економіки, технологій, права, організації виробництва тощо.
Дата добавления: 2015-08-14; просмотров: 624;