Характеристичні параметри чотириполюсника.

Введені - параметри установлюють зв’язок між вхідними та вихідними струмами та напругами незалежно від опору навантаження та опору генератора. В радіоелектронних пристроях часто застосовують так званий ( і вже вам відомий) режим узгодженого увімкнення ланок, при якому вихідний опір однієї ланки дорівнює вхідному опору іншої ланки, каскадно-сполученої з попередньою. Такий режим має свої переваги. Наприклад, коли маємо справу з чисто активним опором , то в режимі узгодження передається максимальна потужність, в довгих лініях такий режим забезпечує відсутність відбитої хвилі.

Для чотириполюсника, параметри якого відомі, режиму узгодження одночасно на вхідних та вихідних затискачах можна досягти лише при конкретних значеннях опору генератора та опору навантаження . Опори та які забезпечують режим узгодження для чотириполюсника називаються характеристичними опорами на вході та виході і позначаються відповідно та . Знайдемо їх. За означенням

,

.

Отримали систему двох рівнянь , невідомими в якій є характеристичні опори. Звідси

, (4.19)

. (4.20)

Отримані два параметри не дають повного опису пасивного чотириполюсника, для характеристики якого потрібно мати три параметри, оскільки чотири А-параметри пасивного чотириполюсника пов’язані співвідношенням .

Очевидно, що

, а . (4.21)

Отриманими співвідношеннями зручно користуватися при визначенні характеристичних параметрів по результатах аналізу вхідного та вихідного опорів в режимах холостого ходу та короткого замикання на виході та вході відповідно.

 

Для впровадження третього параметра розглянемо коефіцієнти передачі чотириполюсника по струму та напрузі в режимі узгодження. Скористаємося раніше отриманими залежностями для та при довільному навантаженні і перетворимо їх з урахуванням того, що .

,

.

Третій характеристичний параметр чотириполюсника - міра передачі , пов’язує струми та напруги на вході та виході при умові погодження. Його визначають із співвідношення

. (4.22)

Очевидно, що

. (4.23)

Введені таким чином характеристичні параметри повністю характеризують пасивний чотириполюсник.

Виразимо А-параметри чотириполюсника через його характеристичні. Із (4.22) маємо

.

Звідки

( бо ).

Отже

, а .

Враховуючи, що і отримаємо

(4.24)

Рівняння чотириполюсника через характеристичні параметри набуває наступної форми:

 

(4.25)

Отримані співвідношення дозволяють подати коефіцієнти передачі чотириполюсника по струму та напрузі в режимі узгодження у вигляді:

(4.26)

 








Дата добавления: 2015-08-14; просмотров: 1931;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.