Деревоподібна топологія мережі
Останнім часом значного поширення набули локальні мережі деревоподібної топології (рис. 2.23). У таких мережах вузлами комутації здебільшого є високошвидкісні концентратори або комутатори. Найхарактернішим представником мереж з такою топологією є мережа 100VG-AnyLan. Слід зазначити, що високошвидкісний варіант магістральної мережі Ethernet — Fast Ethernet також має деревоподібну структуру.
Відключення або вихід із ладу однієї з ліній мережі або самого комутатора, як правило, не має значного впливу на працездатність тієї частини локальної мережі, що залишилася.
Рис. 2.23. Деревоподібна топологія мережі,
де: АС – абонентська система; МС – мережевий сервер; Кн – концентратор
Однією з причин широкого використання мереж із деревоподібною топологією є також і те, що ця топологія найкраще відповідає структурі інформаційних потоків між абонентами мережі.
Розглянуті раніше мережеві топології є базовими; на їх основі формуються структури більшості реальних мереж, які найчастіше є об’єднанням мереж різноманітних базових топологій. Природно, що оптимальною буде мережа такої структури, яка найбільше відображає структуру організації чи підприємства, де вона функціонує.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 2313;