Зіркоподібні мережі

Зіркоподібна мережа (рис.2.16) характеризується наявністю центрального вузла комутації — мережевого сервера, через який надсилаються всі повідомлення.

Додатковими функціями мережевого сервера є узгодження швидкості роботи абонентських систем та перетворення протоколів обміну, що дає можливість одній мережі об’єднувати різнотипні абонентські системи.

 

 

Рис. 2.16. Структура зіркоподібної мережі, де:

АС – абонентська система; МС – мережевий сервер

 

Поряд з перевагами подібні мережі мають низку недоліків. Зокрема, при підключенні великої кількості абонентських систем підтримання високої швидкості комутації потребує значних апаратурних витрат. Крім того, велике функціональне навантаження центрального вузла зумовлює його складність, що, природно, позначається на його надійності. У зв’язку з цим, у більшості сучасних зіркоподібних мереж (рис. 2.17) функції комутації абонентських систем і керування мережею розподілені між мережевим сервером і комутатором.

Мережевий сервер підключається до комутатора як звичайна абонентська система, якій надається максимальний пріоритет. У цьому випадку структура центрального вузла значно спрощується. Використання вузла з більш простою структурою одночасно дає змогу досягти досить високої швидкості передачі даних.

 

Рис. 2.17. Структура зіркоподібної мережі з розподіленим керуванням, де:

АС – абонентська система; МС – мережевий сервер








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 814;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.