ТЕМА 1. НАУКА ЯК СФЕРА ЛЮДСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З ДИСЦИПЛІНИ

«ОСНОВИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»

ТЕМА 1. НАУКА ЯК СФЕРА ЛЮДСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

План:

1. Предмет, мета та завдання курсу «Основи наукових досліджень».

2. Поняття про науку.

3. Наукова комунікація. Наукова школа.

4. Науково-дослідницька діяльність студентів.

 

 

1. Предмет, мета та завдання курсу «Основи наукових досліджень»

Науково-дослідницька діяльність – це інтелектуальна праця, спрямована на придбання знань, умінь і навичок.

Провідне місце в системі багатоступеневої підготовки і перепідготовки наукових і науково-педагогічних кадрів посідають вищі навчальні заклади (ВНЗ) України. У більшості з них створені наукові осередки, спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій, магістратура, аспірантура, докторантура, система додаткової професійної освіти, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Знання методології, теорії, технології, методів та організації науково-дослідницької діяльності є базою для аспірантів, докторантів, здобувачів наукових ступенів, співробітників наукових підрозділів установ різного профілю, організаторів науково-дослідницької діяльності всіх рівнів. Зростання вимог до професійної підготовки випускників вищих навчальних закладів потребує більш активного залучення до науково-дослідницької роботи (НДР) викладачів та студентів. У зв’язку з цим до навчальних планів більшості вищих навчальних закладів України включено спеціальні навчальні дисципліни з основ науково-дослідницької діяльності, введено елементи наукової творчості у фундаментальні, професійно орієнтовані та спеціальні дисципліни.

Мета вивчення курсу: висвітлення теоретичних основ, питань методики, технології та організації науково-дослідницької діяльності, тобто теоретичного й практичного підґрунтя для ефективного проведення наукових досліджень студентами.

У результаті вивчення курсу «Основи наукових досліджень»:

студент повинен знати: основи організації творчої діяльності, методологію наукового дослідження, методи наукового пізнання, вимоги до підготовки та написанню наукових робіт, правила пошуку, накопичення та обробки наукової інформації, вимоги до змісту та структури наукових робіт, порядок оформлення наукових робіт, вимоги до підготовки публікацій, рефератів, докладів.

студент повинен вміти:планувати проведення науково-дослідницької роботи, використовувати методи наукового пізнання в науково-дослідницькій роботі, вести пошук та систематизувати наукову інформацію, матеріали практики, робити постановку наукової, науково-практичної проблеми, отримувати наукові результати.








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 1055;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.