Принципи використання системи MathCad
Сучасні версії MathCad являються типовими Windows-програмами, тому організація роботи з ними не викликає труднощів у користувача, який знайомий з будь-якою іншою Windows-програмою, наприклад, з текстовим редактором Word.
Для запуска MathCad 14 досить подвійного клацання мишки на ярличку цієї програми або ж на піктограмі вже існуючого документа. Універсальним способом запуску є використання системи меню: необхідно клацнути мишкою на кнопці Пуск, обрати пункт меню Программы, а потім клацнути мишкою на підпункті MathCad14. Як наслідок вказаних дій на екрані з’явиться основне вікно системи з зоною заголовка, рядком горизонтального (головного) меню програми; панелями інструментів; вікном документу; рядком міні-статусу зі службовою інформацією.
Вся робота в середовищі MathCad проводиться за допомогою системи меню та панелей інструментів. Крім головного меню можна використовувати контекстно-залежне меню, склад команд якого залежить від того, в якій саме ситуації воно викликане.
Основними панелями інструментів є панелі Стандартная, Форматирование та Математическая. Кнопки панелі інструментів Форматирование добре знайомі всім користувачам Word . Це саме можна сказати і про цілий ряд кнопок панелі Стандартная. Інші кнопки відображають специфіку MathCad. Панель інструментів Математическая фактично є набором окремих математичних панелей. Перелік їх назв ( Калькулятор, График, Матрица, Вычисление, Исчисление, Логический, Программирование, Греческая, Символьная ) відразу нагадує користувачу, що ми маємо справу саме з математичним пакетом. Клацання мишкою на будь-якій з кнопок панелі Математическая призводить до появи в вікні документа окремої панелі інструментів з відповідною назвою.
Документ MathCad являє собою сукупність математичних виразів, текстових фрагментів і графічних областей. Кожний з цих елементів займає певну частину документа (див. приклад на рис. 10.1), причому після формування відповідного блоку його можна переміщувати за допомогою мишки або через буфер обміну в будь-яке місце документа. Така структура документа дає можливість організувати обчислення, прокоментувати та проілюструвати їх.
Рисунок 10.1 - Типові блоки документа MathCad
Текстові блоки вводяться, редагуються і форматуються звичайними для текстових редакторів способами. Створення формул і графіків виконується за допомогою формульного та графічного редактора MathCad. Введення інформації відбувається в місці розташування курсору, який має вигляд червоного хрестика.
Після створення документа MathCad його можна зберегти на диску у вигляді файлу типу .хmcd. Надалі будь-який збережений файл можна завантажити для перегляду, редагування або друку. Основні команди для роботи з файлами містяться в підменю пункту Файл.
Дата добавления: 2015-08-08; просмотров: 902;