Архітектонічні елементи, які впливають на формування «обличчя» видання.
Вимоги до зовнішньої структури серіальних видань занотовані в таких галузевих стандартах: ГСТУ 29.1-97 «Журнали. Поліграфічне виконання. Загальні технічні вимоги»; ГСТУ 29.3-2000 «Газети. Поліграфічне виконання. Загальні технічні вимоги», ТУУ 29.005-95 «Календарі. Технічні умови».
У кожній газеті є певна кількість архітектонічних елементів, характеристики й особливості компонування яких 1) формують певні архітектонічні типи серіальних видань; 2) сприяють створенню «обличчя» конкретного видання.
Усі ці архітектонічні елементи можна скомпонувати в кілька груп:
1) Особливості матеріальної конструкції (формат, папір, обкладинка)
2) Оформлення титульних і вихідних відомостей (перша сторінка, титульні відомості, оформлення назви і її обсяг на сторінці, вихідні відомості, анонс)
3) Оформлення сторінки складання
а) тип верстки: горизонтальний, вертикальний, блоковий, змішаний
б) особливості форматів сторінки складання (формат сторінки складання, кількість і формат колонок, види абзацних відступів, спосіб вирівнювання, наявність втяжок)
б) використання повітря
в) оформлення «свічок» (бокових добірок)
в) сталість / динамічність макету
4) Оформлення заголовкового комплексу
а) заголовки: наявність надзаголовків, підзаголовків і внутрішніх заголовків,обсяг площі, зайнятої заголовком у статті, варіювання гарнітури і кеглю в заголовках, використання кольору, використання виворіток, лінійок, рамок чи декоративних елементів, поєднання заголовка з повітрям чи ілюстрацією, види компонування тексту заголовка в кілька рядків за певними схемами; варіювання в розташуванні заголовка відносно основного тексту.
б) рубрики: кількість рубрик, типи оформлення, типи розміщення, сталість у оформленні постійних рубрик
в) колонтитули, колонцифри, колон лінійки: оформлення, розміщення, сталість оформлення на різних сторінках видання
в) способи зазначення імені автора
г) наявність врізів і лідів, види оформлення в межах одного видання
д) цитати з текстів: способи їх виділення
е) наявність ініціалів
5) Особливості шрифтового дизайну (кількість шрифтів для основного тексту, гарнітури і кеглі шрифтів, шрифтові та нешрифтові засоби виділення тексту, доцільність використання виділень, кількість виділень і системність чи несистемність застосування, особливості застосування виворіток – частота, колір, обсяг тексту на виворітці)
6) Особливості ілюстрування та декору (кількість ілюстрацій у виданні, кількість ілюстрацій на сторінці, кількість ілюстрацій до однієї публікації; величина-обсяг; емоційно-виражальний потенціал ілюстрації, закладений у його жанрових і образних характеристиках; наявність фотографій авторів публікацій; типи розміщення ілюстрацій)
7) Співвідношення ілюстрацій із текстом та візуальна зв’язність ілюстрацій із текстом.
8) Використання кольору (повнокольорове чи двокольорове; в усьому виданні чи на окремих сторінках; кольори назв-логотипів і колонтитулів)
9) Частка і якість реклами
ТЕМА 7
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 2059;