Виробнича структура цеху
Цехи й ділянки створюються за принципом спеціалізації:
- технологічної;
- предметної;
- предметно-замкнутої;
- змішаної.
Технологічна спеціалізаціязасова на єдності застосовуваних технологічних процесів. При цьому забезпечується високе завантаження встаткування, але устатковується оперативно-виробниче планування, породжується виробничий цикл через збільшення транспортних операцій. Технологічна спеціалізація застосовується в основному й дрібносерійному виробництвах.
Предметна спеціалізаціязаснована на зосередженні діяльності цехів (ділянок) на випуску однієї продукції. Це дозволяє концентрувати виробництво деталі або виробу в рамках цеху (ділянки), що створює передумови для організації прямоточного виробництва, спрощує планування й облік, скорочує виробничий цикл. Предметна спеціалізація характерна для крупносерійного й масового виробництва.
Якщо в межах цеху або ділянки здійснюється закінчений цикл виготовлення деталі або виробу, цей підрозділ називається предметно-замкнутим.
Цехи (ділянки), організовані за предметно-замкнутим принципом спеціалізації, мають значні економічні переваги, тому що при цьому скорочується тривалість виробничого циклу в результаті повного або часткового усунення зустрічних або поворотних переміщень, знижуються втрати часу на переналагодження встаткування, спрощується система планування й оперативного керування ходом виробництва.
ТЕМА 7: „Продукція: сутність, різновиди і конкурентоспроможність”
План
1. Сутність продукції, товарів, товарні марки.
2. Організація процесу створення нової продукції, товарів.
3. Технічна підготовка виробництва продукції.
4. Сутність і значення підвищення якості продукції.
5. Конкурентоспроможність продукції товарів і її економічна ефективність.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1065;