V. Виробнича структура підприємства

Виробнича структура підприємства –це сукупність виробничих одиниць підприємства (цехів, служб), що входять до складу і форми зв’язків між ними. Виробнича структура залежить від продукції, що випускається, і його номенклатури, типу виробництва й форм його спеціалізації, від особливостей технологічних процесів. Причому останні є найважливішим чинником, що визначає виробничу структуру підприємства. Виробнича структура – це, по суті, форма.

Характеристики типів виробництв за організацією виробничого процесу. У ній розрізняють підрозділи виробництв:

- основного;

- допоміжного;

- обслуговуючого.

У цехах (підрозділах) основного виробництва предмети праці перетворюються на головну продукцію. Цехи (підрозділи) допоміжного виробництва забезпечують умови для функціонування основного виробництва (інструменти, енергія, ремонт устаткування). Підрозділи обслуговуючого виробництва забезпечують основне й допоміжне виробництва транспортом, складами (зберігання), технічним контролем і т. д.

У свою чергу цехи основного виробництва (у машинобудуванні, приладобудуванні) поділяються на:

- заготівельні;

- обробні;

- складальні.

Заготівельні цехиздійснюють попереднє формування деталей виробу (лиття, гаряче штампування, різання заготівель і т. д.).

В обробних цехахпроводиться обробка деталей: механічна, технічна, хіміко-термічна, гальванічна, зварювання, лакофарбові покриття тощо.

У складальних цехахпроводять складення складальних одиниць і виробів, їхнє регулювання, налагодження, випробування.

На основі виробничої структури розробляється генеральний план підприємства, тобто просторове розташування всіх цехів і служб, а також шляхів і комунікацій на території заводу. При цьому повинна бути забезпечена прямоточність матеріальних потоків. Цехи повинні бути розташовані в послідовності виконання виробничого процесу.

Цех –це основна структура, виробнича одиниця підприємства, адміністративно відособлена й , що спеціалізується на випуску певної деталі або виробів або на виконанні технологічно однорідних або однакових за призначенням робіт. Цехи поділяються на ділянки, що являють собою об’єднану за певними ознаками групу робочих місць. Виробнича структура цеху показана на рис.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1848;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.